HESTIA FABTECH S.R.L.

Activă

2553 Operațiuni de mecanică generală

HESTIA FABTECH S.R.L. (CUI 43369649) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sâncraiu de Mureş Com. Sâncraiu de Mureş, MUREŞ, înregistrată la 23 noiembrie 2020, cu activitatea principală „operațiuni de mecanică generală” (CAEN 2553).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 448.214 lei, profit net de 3.393 lei, datorii de 249.442 lei, capitaluri proprii de 197.369 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.76%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

448.214lei

Venituri totale

448.216lei

Rezultat net

3.393lei

Datorii

249.442lei

Capitaluri proprii

197.369lei

Capital de lucru

166.215lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

448.214lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020001505267
Data înregistrării
23 noiembrie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
2553 — Operațiuni de mecanică generală
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT SÂNCRAIU DE MUREŞ COM. SÂNCRAIU DE MUREŞ, STR. VALE, NR.29C

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,1%
Profitul, față de anul trecut
-96,2%
Creștere anuală compusă
+14,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate44.17%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.67 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.76%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare55.83%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință9.11%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7920212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate31.154lei
I2Active circulante415.657lei
I3Stocuri98.299lei
I4Creanțe125.038lei
I5Casa și conturi la bănci192.320lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii249.442lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri197.369lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă448.214lei
I14Venituri totale448.216lei
I15Cheltuieli totale438.275lei
I16Profit brut9.941lei
I18Profit net3.393lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă0,76%
Marjă brută2,22%
Rentabilitatea capitalurilor1,72%
Rentabilitatea activelor0,76%
Grad de îndatorare55,83%
Lichiditate curentă1,67
Cifră de afaceri pe salariat448.214lei
Fond de rulment166.215lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
9,11%
Creștere anuală compusă
14,23%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2553 Operațiuni de mecanică generală

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre HESTIA FABTECH S.R.L.

Ce cifră de afaceri are HESTIA FABTECH S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 448.214 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.393 lei.
HESTIA FABTECH S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HESTIA FABTECH S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are HESTIA FABTECH S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HESTIA FABTECH S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 249.442 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HESTIA FABTECH S.R.L.?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HESTIA FABTECH S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HESTIA FABTECH S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2553 — Operațiuni de mecanică generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .