CRISTALIN OPTIK MED S.R.L.

Activă

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

CRISTALIN OPTIK MED S.R.L. (CUI 43330185) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Pucioasa, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 13 noiembrie 2020, cu activitatea principală „alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.” (CAEN 8699).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 980.909 lei, profit net de 184.761 lei, datorii de 220.131 lei, capitaluri proprii de 185.001 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.37 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

980.909lei

Venituri totale

989.097lei

Rezultat net

184.761lei

Datorii

220.131lei

Capitaluri proprii

185.001lei

Capital de lucru

82.041lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

490.455lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020001198153
Data înregistrării
13 noiembrie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, ORŞ. PUCIOASA, STR. RADU COSMIN, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4,5%
Profitul, față de anul trecut
+108,5%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate45.66%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.37 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate18.84%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare54.34%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință4.47%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA85202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate102.960lei
I2Active circulante302.172lei
I3Stocuri173.111lei
I4Creanțe89.282lei
I5Casa și conturi la bănci39.779lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii220.131lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri185.001lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă980.909lei
I14Venituri totale989.097lei
I15Cheltuieli totale776.150lei
I16Profit brut212.947lei
I18Profit net184.761lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă18,84%
Marjă brută21,71%
Rentabilitatea capitalurilor99,87%
Rentabilitatea activelor45,61%
Grad de îndatorare54,34%
Lichiditate curentă1,37
Cifră de afaceri pe salariat490.455lei
Fond de rulment82.041lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
4,47%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre CRISTALIN OPTIK MED S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CRISTALIN OPTIK MED S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 980.909 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 184.761 lei.
CRISTALIN OPTIK MED S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CRISTALIN OPTIK MED S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are CRISTALIN OPTIK MED S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CRISTALIN OPTIK MED S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 220.131 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CRISTALIN OPTIK MED S.R.L.?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CRISTALIN OPTIK MED S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CRISTALIN OPTIK MED S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .