SISTEME DE VENTILATIE HVAC S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

SISTEME DE VENTILATIE HVAC S.R.L. (CUI 43217179) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 21 octombrie 2020, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 16.426.088 lei, profit net de 2.694.658 lei, datorii de 11.067.870 lei, capitaluri proprii de 6.298.531 lei, 70 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-14.14%
Îndatorare
63.84%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

16.426.088lei

Venituri totale

17.894.200lei

Rezultat net

2.694.658lei

Datorii

11.067.870lei

Capitaluri proprii

6.298.531lei

Capital de lucru

2.904.214lei

Salariați

70

Cifră de afaceri pe salariat

234.658lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J13/2756/2020
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2020002756132
Data înregistrării
21 octombrie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. REMUS OPREANU, NR.8, LOT 2. BIROU 2, BL.A1, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-14,1%
Profitul, față de anul trecut
+38,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.33%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.26 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate16.4%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare63.84%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-14.14%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA77202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.365.788lei
I2Active circulante13.972.084lei
I3Stocuri2.503.557lei
I4Creanțe11.263.070lei
I5Casa și conturi la bănci205.457lei
I6Cheltuieli în avans28.529lei

Pasiv

I7Datorii11.067.870lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.298.531lei
I11Capital subscris vărsat600lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă16.426.088lei
I14Venituri totale17.894.200lei
I15Cheltuieli totale14.685.175lei
I16Profit brut3.209.025lei
I18Profit net2.694.658lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați70

Indicatori · 2025

Marjă netă16,4%
Marjă brută19,54%
Rentabilitatea capitalurilor42,78%
Rentabilitatea activelor15,54%
Grad de îndatorare63,84%
Lichiditate curentă1,26
Cifră de afaceri pe salariat234.658lei
Fond de rulment2.904.214lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
-14,14%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre SISTEME DE VENTILATIE HVAC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SISTEME DE VENTILATIE HVAC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 16.426.088 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.694.658 lei.
SISTEME DE VENTILATIE HVAC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SISTEME DE VENTILATIE HVAC S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are SISTEME DE VENTILATIE HVAC S.R.L.?
70 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SISTEME DE VENTILATIE HVAC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.067.870 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SISTEME DE VENTILATIE HVAC S.R.L.?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SISTEME DE VENTILATIE HVAC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SISTEME DE VENTILATIE HVAC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .