ADRIANA LAPADAT S.R.L.

Activă

7120 Activităţi de testări şi analize tehnice

ADRIANA LAPADAT S.R.L. (CUI 43176745) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Albeşti Com. Albeşti, MUREŞ, înregistrată la 13 octombrie 2020, cu activitatea principală „activităţi de testări şi analize tehnice” (CAEN 7120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2021, 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 188.000 lei, profit net de 33.083 lei, datorii de 248.735 lei, capitaluri proprii de 1.964 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
0.45%
Lichiditate
0.89 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

188.000lei

Venituri totale

199.079lei

Rezultat net

33.083lei

Datorii

248.735lei

Capitaluri proprii

1.964lei

Capital de lucru

-26.326lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

62.667lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/1311/2020
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2020001311262
Data înregistrării
13 octombrie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT ALBEŞTI COM. ALBEŞTI, STR. VALEA ALBEŞTIULUI, NR.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

3 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2021, 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 4.500 la 13.500 lei pentru toți cei 3 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
—
Profitul, față de anul trecut
+243,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.45%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.89 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate17.6%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare56.73%

    Îndatorare moderată.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate216.028lei
I2Active circulante222.409lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe188.000lei
I5Casa și conturi la bănci34.409lei
I6Cheltuieli în avans1.175lei

Pasiv

I7Datorii248.735lei
I8Venituri în avans188.913lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.964lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă188.000lei
I14Venituri totale199.079lei
I15Cheltuieli totale164.387lei
I16Profit brut34.692lei
I18Profit net33.083lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă17,6%
Marjă brută18,45%
Rentabilitatea capitalurilor1.684,47%
Rentabilitatea activelor7,55%
Grad de îndatorare56,73%
Lichiditate curentă0,89
Cifră de afaceri pe salariat62.667lei
Fond de rulment-26.326lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
—
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7120 Activități de testări și analize tehnice

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre ADRIANA LAPADAT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ADRIANA LAPADAT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 188.000 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 33.083 lei.
ADRIANA LAPADAT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ADRIANA LAPADAT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2021, 2022 și 2023.
Câți angajați are ADRIANA LAPADAT S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ADRIANA LAPADAT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 248.735 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ADRIANA LAPADAT S.R.L.?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ADRIANA LAPADAT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ADRIANA LAPADAT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .