MINDSOFT IT SOLUTIONS S.R.L.

Activă

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

MINDSOFT IT SOLUTIONS S.R.L. (CUI 43164376) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 9 octombrie 2020, cu activitatea principală „activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6210).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 44.663.808 lei, profit net de 5.498.670 lei, datorii de 17.176.129 lei, capitaluri proprii de 12.908.145 lei, 73 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.47 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

44.663.808lei

Venituri totale

44.902.549lei

Rezultat net

5.498.670lei

Datorii

17.176.129lei

Capitaluri proprii

12.908.145lei

Capital de lucru

8.003.036lei

Salariați

73

Cifră de afaceri pe salariat

611.833lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020001342323
Data înregistrării
9 octombrie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, PŢA. UNIRII, NR.4, ET.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+94,4%
Profitul, față de anul trecut
+428,2%
Creștere anuală compusă
+308%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate42.99%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.47 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.31%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare57.2%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință94.38%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.847.171lei
I2Active circulante25.179.165lei
I3Stocuri62.341lei
I4Creanțe18.791.738lei
I5Casa și conturi la bănci4.325.086lei
I6Cheltuieli în avans70.357lei

Pasiv

I7Datorii17.176.129lei
I8Venituri în avans12.419lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri12.908.145lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă44.663.808lei
I14Venituri totale44.902.549lei
I15Cheltuieli totale38.591.687lei
I16Profit brut6.310.862lei
I18Profit net5.498.670lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați73

Indicatori · 2025

Marjă netă12,31%
Marjă brută14,13%
Rentabilitatea capitalurilor42,6%
Rentabilitatea activelor18,31%
Grad de îndatorare57,2%
Lichiditate curentă1,47
Cifră de afaceri pe salariat611.833lei
Fond de rulment8.003.036lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
94,38%
Creștere anuală compusă
307,98%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre MINDSOFT IT SOLUTIONS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MINDSOFT IT SOLUTIONS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 44.663.808 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.498.670 lei.
MINDSOFT IT SOLUTIONS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MINDSOFT IT SOLUTIONS S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are MINDSOFT IT SOLUTIONS S.R.L.?
73 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MINDSOFT IT SOLUTIONS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 17.176.129 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MINDSOFT IT SOLUTIONS S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MINDSOFT IT SOLUTIONS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MINDSOFT IT SOLUTIONS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .