VUU OCTAV OIL S.R.L.

Activă

4730 Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate

VUU OCTAV OIL S.R.L. (CUI 43161256) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Com. Vasilaţi, CĂLĂRAŞI, înregistrată la 8 octombrie 2020, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate” (CAEN 4730).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2021 și 2022. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.478.745 lei, profit net de 78.173 lei, datorii de 360.330 lei, capitaluri proprii de 264.503 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
63.37%
Profitabilitate
3.15%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.478.745lei

Venituri totale

2.503.495lei

Rezultat net

78.173lei

Datorii

360.330lei

Capitaluri proprii

264.503lei

Capital de lucru

161.248lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

413.124lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020000580517
Data înregistrării
8 octombrie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
4730 — Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate
Sediu social
JUD. CĂLĂRAŞI, COM. VASILAŢI, STR CONSTANTIN BRÂNCOVEANU, NR.71

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2021 și 2022. Termenul legal pentru 2022 a fost 30 mai 2023, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 1.257 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+41%
Profitul, față de anul trecut
-58%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.52%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.45 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.15%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare63.37%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință41.04%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate47.036lei
I2Active circulante521.578lei
I3Stocuri210.047lei
I4Creanțe164.259lei
I5Casa și conturi la bănci147.272lei
I6Cheltuieli în avans56.219lei

Pasiv

I7Datorii360.330lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri264.503lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.478.745lei
I14Venituri totale2.503.495lei
I15Cheltuieli totale2.410.321lei
I16Profit brut93.174lei
I18Profit net78.173lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă3,15%
Marjă brută3,76%
Rentabilitatea capitalurilor29,55%
Rentabilitatea activelor13,75%
Grad de îndatorare63,37%
Lichiditate curentă1,45
Cifră de afaceri pe salariat413.124lei
Fond de rulment161.248lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
41,04%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Călărași

Întrebări despre VUU OCTAV OIL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VUU OCTAV OIL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.478.745 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 78.173 lei.
VUU OCTAV OIL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VUU OCTAV OIL S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2021 și 2022.
Câți angajați are VUU OCTAV OIL S.R.L.?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VUU OCTAV OIL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 360.330 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VUU OCTAV OIL S.R.L.?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VUU OCTAV OIL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VUU OCTAV OIL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4730 — Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .