FEROX PROD S.R.L.

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

FEROX PROD S.R.L. (CUI 43146337) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Zalău, SĂLAJ, înregistrată la 6 octombrie 2020, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.030.629 lei, profit net de 332.945 lei, datorii de 39.914 lei, capitaluri proprii de 434.269 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-5.72%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.030.629lei

Venituri totale

1.030.634lei

Rezultat net

332.945lei

Datorii

39.914lei

Capitaluri proprii

434.269lei

Capital de lucru

336.629lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

343.543lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020000467319
Data înregistrării
6 octombrie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. FABRICII, NR.46E

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,7%
Profitul, față de anul trecut
+66,1%
Creștere anuală compusă
+84,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate91.58%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate9.43 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate32.31%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare8.42%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-5.72%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9420212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate97.640lei
I2Active circulante376.543lei
I3Stocuri60.389lei
I4Creanțe99.572lei
I5Casa și conturi la bănci216.582lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii39.914lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri434.269lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.030.629lei
I14Venituri totale1.030.634lei
I15Cheltuieli totale673.751lei
I16Profit brut356.883lei
I18Profit net332.945lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă32,31%
Marjă brută34,63%
Rentabilitatea capitalurilor76,67%
Rentabilitatea activelor70,21%
Grad de îndatorare8,42%
Lichiditate curentă9,43
Cifră de afaceri pe salariat343.543lei
Fond de rulment336.629lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
-5,72%
Creștere anuală compusă
84,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre FEROX PROD S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FEROX PROD S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.030.629 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 332.945 lei.
FEROX PROD S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FEROX PROD S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are FEROX PROD S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FEROX PROD S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 39.914 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FEROX PROD S.R.L.?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FEROX PROD S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FEROX PROD S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .