CIM PRO CONSTRUCT S.R.L.

Activă

0811 Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei

CIM PRO CONSTRUCT S.R.L. (CUI 43093496) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 24 septembrie 2020, cu activitatea principală „extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei” (CAEN 0811).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.618.105 lei, profit net de 694.618 lei, datorii de 2.548.827 lei, capitaluri proprii de 694.858 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
75.32%
Solvabilitate
20.53%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.618.105lei

Venituri totale

3.618.338lei

Rezultat net

694.618lei

Datorii

2.548.827lei

Capitaluri proprii

694.858lei

Capital de lucru

471.637lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

1.206.035lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/2767/2020
Data înregistrării
24 septembrie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. ARH. VICTOR VLAD, CAMERA 1, BL.47, SC.F, ET.1, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+24%
Profitul, față de anul trecut
-39,6%
Creștere anuală compusă
+151,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.53%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.19 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate19.2%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare75.32%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință23.95%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate363.680lei
I2Active circulante3.020.464lei
I3Stocuri153.336lei
I4Creanțe2.626.620lei
I5Casa și conturi la bănci240.508lei
I6Cheltuieli în avans37lei

Pasiv

I7Datorii2.548.827lei
I8Venituri în avans140.496lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri694.858lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.618.105lei
I14Venituri totale3.618.338lei
I15Cheltuieli totale2.785.840lei
I16Profit brut832.498lei
I18Profit net694.618lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă19,2%
Marjă brută23,01%
Rentabilitatea capitalurilor99,97%
Rentabilitatea activelor20,53%
Grad de îndatorare75,32%
Lichiditate curentă1,19
Cifră de afaceri pe salariat1,21 mil.lei
Fond de rulment471.637lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
23,95%
Creștere anuală compusă
151,47%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre CIM PRO CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CIM PRO CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.618.105 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 694.618 lei.
CIM PRO CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CIM PRO CONSTRUCT S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are CIM PRO CONSTRUCT S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CIM PRO CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.548.827 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CIM PRO CONSTRUCT S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CIM PRO CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CIM PRO CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .