CONSTRUCTII ERBASU SA

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CONSTRUCTII ERBASU SA (CUI 430008) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 9 decembrie 1992, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.011.151.401 lei, profit net de 375.261.714 lei, datorii de 2.473.985.173 lei, capitaluri proprii de 897.270.111 lei, 1.714 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
72.29%
Solvabilitate
26.22%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.011.151.401lei

Venituri totale

3.426.742.674lei

Rezultat net

375.261.714lei

Datorii

2.473.985.173lei

Capitaluri proprii

897.270.111lei

Capital de lucru

340.857.529lei

Salariați

1.714

Cifră de afaceri pe salariat

1.756.798lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991002205407
Data înregistrării
9 decembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. NICOLAE G. CARAMFIL, NR.72, PARTER. AP. 1 (CAMERELE 2 ŞI 4). AP.2, BL.XXII A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+32,7%
Profitul, față de anul trecut
+12,8%
Creștere anuală compusă
+23,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.22%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.14 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.46%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare72.29%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință32.74%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate607.443.041lei
I2Active circulante2.814.842.702lei
I3Stocuri571.415.909lei
I4Creanțe1.948.014.712lei
I5Casa și conturi la bănci294.774.206lei
I6Cheltuieli în avans26.487.584lei

Pasiv

I7Datorii2.473.985.173lei
I8Venituri în avans25.331.421lei
I9Provizioane52.186.622lei
I10Capitaluri897.270.111lei
I11Capital subscris vărsat250.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.011.151.401lei
I14Venituri totale3.426.742.674lei
I15Cheltuieli totale3.004.919.926lei
I16Profit brut421.822.748lei
I18Profit net375.261.714lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.714

Indicatori · 2025

Marjă netă12,46%
Marjă brută14,01%
Rentabilitatea capitalurilor41,82%
Rentabilitatea activelor10,97%
Grad de îndatorare72,29%
Lichiditate curentă1,14
Cifră de afaceri pe salariat1,76 mil.lei
Fond de rulment340.857.529lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
32,74%
Creștere anuală compusă
23,38%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre CONSTRUCTII ERBASU SA

Ce cifră de afaceri are CONSTRUCTII ERBASU SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.011.151.401 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 375.261.714 lei.
CONSTRUCTII ERBASU SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONSTRUCTII ERBASU SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONSTRUCTII ERBASU SA?
1.714 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONSTRUCTII ERBASU SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.473.985.173 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONSTRUCTII ERBASU SA?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONSTRUCTII ERBASU SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONSTRUCTII ERBASU SA?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .