SIMFENDI S.R.L.

Activă

9602 Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare

SIMFENDI S.R.L. (CUI 42959358) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 25 august 2020, cu activitatea principală „coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare” (CAEN 9602).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 402.748 lei, profit net de 902 lei, datorii de 101.298 lei, capitaluri proprii de 76.884 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
2 ani
Profitabilitate
0.22%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

402.748lei

Venituri totale

404.841lei

Rezultat net

902lei

Datorii

101.298lei

Capitaluri proprii

76.884lei

Capital de lucru

74.653lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

80.550lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J8/1625/2020
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J08/1625/2020
Data înregistrării
25 august 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. MIHAI EMINESCU, NR.16, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8%
Profitul, față de anul trecut
+104,5%
Creștere anuală compusă
+111,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.15%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.74 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.22%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare56.85%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință8%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA72202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.231lei
I2Active circulante175.951lei
I3Stocuri111.881lei
I4Creanțe39.526lei
I5Casa și conturi la bănci24.544lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii101.298lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri76.884lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă402.748lei
I14Venituri totale404.841lei
I15Cheltuieli totale393.192lei
I16Profit brut11.649lei
I18Profit net902lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă0,22%
Marjă brută2,89%
Rentabilitatea capitalurilor1,17%
Rentabilitatea activelor0,51%
Grad de îndatorare56,85%
Lichiditate curentă1,74
Cifră de afaceri pe salariat80.550lei
Fond de rulment74.653lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
8%
Creștere anuală compusă
111,19%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea S · Alte activități de servicii

9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre SIMFENDI S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SIMFENDI S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 402.748 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 902 lei.
SIMFENDI S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SIMFENDI S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are SIMFENDI S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SIMFENDI S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 101.298 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SIMFENDI S.R.L.?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SIMFENDI S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SIMFENDI S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .