SFÂNTUL GHEORGHE S.R.L.

Activă

9630 Activități de pompe funebre și similare

SFÂNTUL GHEORGHE S.R.L. (CUI 42793718) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Horodnic de Sus Com. Horodnic de Sus, SUCEAVA, înregistrată la 17 iulie 2020, cu activitatea principală „activități de pompe funebre și similare” (CAEN 9630).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 307.656 lei, profit net de 71.041 lei, datorii de 94.150 lei, capitaluri proprii de 75.580 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.05 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

307.656lei

Venituri totale

328.936lei

Rezultat net

71.041lei

Datorii

94.150lei

Capitaluri proprii

75.580lei

Capital de lucru

4.463lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

153.828lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020000846332
Data înregistrării
17 iulie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
9630 — Activități de pompe funebre și similare
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT HORODNIC DE SUS COM. HORODNIC DE SUS, STR. ALBINELOR, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+95,1%
Profitul, față de anul trecut
+115%
Creștere anuală compusă
+100%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate45.17%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.05 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate23.09%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare56.26%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință95.11%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate68.727lei
I2Active circulante98.613lei
I3Stocuri60.411lei
I4Creanțe52lei
I5Casa și conturi la bănci38.150lei
I6Cheltuieli în avans2.390lei

Pasiv

I7Datorii94.150lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri75.580lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă307.656lei
I14Venituri totale328.936lei
I15Cheltuieli totale253.536lei
I16Profit brut75.400lei
I18Profit net71.041lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă23,09%
Marjă brută24,51%
Rentabilitatea capitalurilor93,99%
Rentabilitatea activelor42,45%
Grad de îndatorare56,26%
Lichiditate curentă1,05
Cifră de afaceri pe salariat153.828lei
Fond de rulment4.463lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
95,11%
Creștere anuală compusă
100,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9630 Activități de pompe funebre și similare

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre SFÂNTUL GHEORGHE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SFÂNTUL GHEORGHE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 307.656 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 71.041 lei.
SFÂNTUL GHEORGHE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SFÂNTUL GHEORGHE S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are SFÂNTUL GHEORGHE S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SFÂNTUL GHEORGHE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 94.150 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SFÂNTUL GHEORGHE S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SFÂNTUL GHEORGHE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SFÂNTUL GHEORGHE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9630 — Activități de pompe funebre și similare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .