MIDAS FLOWER S.R.L.

Activă

8299 Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

MIDAS FLOWER S.R.L. (CUI 42779438) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şerbăneşti Com. Ştefăneşti, VÂLCEA, înregistrată la 15 iulie 2020, cu activitatea principală „alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.” (CAEN 8299).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.007.588 lei, profit net de 191.289 lei, datorii de 220.839 lei, capitaluri proprii de 191.489 lei, 28 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.007.588lei

Venituri totale

2.008.344lei

Rezultat net

191.289lei

Datorii

220.839lei

Capitaluri proprii

191.489lei

Capital de lucru

154.803lei

Salariați

28

Cifră de afaceri pe salariat

71.700lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/499/2020
Data înregistrării
15 iulie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
8299 — Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sediu social
JUD. VÂLCEA, SAT ŞERBĂNEŞTI COM. ŞTEFĂNEŞTI, STR. PRINCIPALĂ, NR.298

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7%
Profitul, față de anul trecut
+8,4%
Creștere anuală compusă
+39,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.44%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.7 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate9.53%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare53.56%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință6.96%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA88202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate36.686lei
I2Active circulante375.642lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe362.127lei
I5Casa și conturi la bănci13.515lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii220.839lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri191.489lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.007.588lei
I14Venituri totale2.008.344lei
I15Cheltuieli totale1.777.467lei
I16Profit brut230.877lei
I18Profit net191.289lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați28

Indicatori · 2025

Marjă netă9,53%
Marjă brută11,5%
Rentabilitatea capitalurilor99,9%
Rentabilitatea activelor46,39%
Grad de îndatorare53,56%
Lichiditate curentă1,70
Cifră de afaceri pe salariat71.700lei
Fond de rulment154.803lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
6,96%
Creștere anuală compusă
39,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8299 Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre MIDAS FLOWER S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MIDAS FLOWER S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.007.588 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 191.289 lei.
MIDAS FLOWER S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MIDAS FLOWER S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are MIDAS FLOWER S.R.L.?
28 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MIDAS FLOWER S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 220.839 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MIDAS FLOWER S.R.L.?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MIDAS FLOWER S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MIDAS FLOWER S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8299 — Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .