LUCIAN ACCOUNTING S.R.L.

Activă

6920 Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal

LUCIAN ACCOUNTING S.R.L. (CUI 42424966) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Brăila, BRĂILA, înregistrată la 19 martie 2020, cu activitatea principală „activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal” (CAEN 6920).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 286.843 lei, profit net de 126.717 lei, datorii de 31.561 lei, capitaluri proprii de 3.365 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
90.37%
Solvabilitate
9.63%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

286.843lei

Venituri totale

286.843lei

Rezultat net

126.717lei

Datorii

31.561lei

Capitaluri proprii

3.365lei

Capital de lucru

3.365lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

143.422lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J9/218/2020
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J09/218/2020
Data înregistrării
19 martie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
6920 — Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal
Sediu social
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, STR. INDUSTRIEI, NR.9, BL.31, SC.2, ET.PARTER, AP.27

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.831,6%
Profitul, față de anul trecut
+1.369,9%
Creștere anuală compusă
+66,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.63%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.11 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate44.18%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare90.37%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință1831.6%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA66202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante34.926lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe1.800lei
I5Casa și conturi la bănci33.126lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii31.561lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.365lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă286.843lei
I14Venituri totale286.843lei
I15Cheltuieli totale135.990lei
I16Profit brut150.853lei
I18Profit net126.717lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă44,18%
Marjă brută52,59%
Rentabilitatea capitalurilor3.765,74%
Rentabilitatea activelor362,82%
Grad de îndatorare90,37%
Lichiditate curentă1,11
Cifră de afaceri pe salariat143.422lei
Fond de rulment3.365lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
1.831,6%
Creștere anuală compusă
66,76%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Cele mai nou înregistrate în județul Brăila

Întrebări despre LUCIAN ACCOUNTING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LUCIAN ACCOUNTING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 286.843 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 126.717 lei.
LUCIAN ACCOUNTING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LUCIAN ACCOUNTING S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are LUCIAN ACCOUNTING S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LUCIAN ACCOUNTING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 31.561 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LUCIAN ACCOUNTING S.R.L.?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LUCIAN ACCOUNTING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LUCIAN ACCOUNTING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6920 — Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .