LEGION SECURITE PROTECTION S.R.L.

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

LEGION SECURITE PROTECTION S.R.L. (CUI 42336279) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sighişoara, MUREŞ, înregistrată la 28 februarie 2020, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.806.557 lei, profit net de 334.070 lei, datorii de 739.156 lei, capitaluri proprii de 335.757 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
69.07%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.806.557lei

Venituri totale

1.806.716lei

Rezultat net

334.070lei

Datorii

739.156lei

Capitaluri proprii

335.757lei

Capital de lucru

135.782lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

602.186lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020000314264
Data înregistrării
28 februarie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. SIGHIŞOARA, STR. NICOLAE BĂLCESCU, NR.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8.410,3%
Profitul, față de anul trecut
+4.098,4%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.38%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.18 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate18.49%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare69.07%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință8410.26%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate195.167lei
I2Active circulante874.938lei
I3Stocuri12.933lei
I4Creanțe828.320lei
I5Casa și conturi la bănci33.685lei
I6Cheltuieli în avans4.808lei

Pasiv

I7Datorii739.156lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri335.757lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.806.557lei
I14Venituri totale1.806.716lei
I15Cheltuieli totale1.425.081lei
I16Profit brut381.635lei
I18Profit net334.070lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă18,49%
Marjă brută21,12%
Rentabilitatea capitalurilor99,5%
Rentabilitatea activelor31,22%
Grad de îndatorare69,07%
Lichiditate curentă1,18
Cifră de afaceri pe salariat602.186lei
Fond de rulment135.782lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
8.410,26%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre LEGION SECURITE PROTECTION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LEGION SECURITE PROTECTION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.806.557 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 334.070 lei.
LEGION SECURITE PROTECTION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LEGION SECURITE PROTECTION S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are LEGION SECURITE PROTECTION S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LEGION SECURITE PROTECTION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 739.156 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LEGION SECURITE PROTECTION S.R.L.?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LEGION SECURITE PROTECTION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LEGION SECURITE PROTECTION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .