UNITED RAILWAYS S.R.L.

Activă

4920 Transporturi de marfă pe calea ferată

UNITED RAILWAYS S.R.L. (CUI 42306383) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Giurgiu, GIURGIU, înregistrată la 24 februarie 2020, cu activitatea principală „transporturi de marfă pe calea ferată” (CAEN 4920).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 26.113.049 lei, profit net de 641.381 lei, datorii de 2.735.297 lei, capitaluri proprii de 4.786.037 lei, 55 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-10.7%
Profitabilitate
2.46%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

26.113.049lei

Venituri totale

26.179.106lei

Rezultat net

641.381lei

Datorii

2.735.297lei

Capitaluri proprii

4.786.037lei

Capital de lucru

1.436.007lei

Salariați

55

Cifră de afaceri pe salariat

474.783lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J52/161/2020
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2020000161523
Data înregistrării
24 februarie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
4920 — Transporturi de marfă pe calea ferată
Sediu social
JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, ŞOS. SLOBOZIEI, KM.4.-DEPOZIT.NR.CADASTRAL 1922/2/3-C6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-10,7%
Profitul, față de anul trecut
+91,4%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate63.63%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.52 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.46%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare36.37%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-10.7%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.350.030lei
I2Active circulante4.171.304lei
I3Stocuri6.469lei
I4Creanțe3.871.403lei
I5Casa și conturi la bănci293.432lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.735.297lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.786.037lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă26.113.049lei
I14Venituri totale26.179.106lei
I15Cheltuieli totale25.401.475lei
I16Profit brut777.631lei
I18Profit net641.381lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați55

Indicatori · 2025

Marjă netă2,46%
Marjă brută2,98%
Rentabilitatea capitalurilor13,4%
Rentabilitatea activelor8,53%
Grad de îndatorare36,37%
Lichiditate curentă1,52
Cifră de afaceri pe salariat474.783lei
Fond de rulment1.436.007lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
-10,7%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4920 Transporturi de marfă pe calea ferată

Întrebări despre UNITED RAILWAYS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are UNITED RAILWAYS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 26.113.049 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 641.381 lei.
UNITED RAILWAYS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus UNITED RAILWAYS S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are UNITED RAILWAYS S.R.L.?
55 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are UNITED RAILWAYS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.735.297 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are UNITED RAILWAYS S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
UNITED RAILWAYS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are UNITED RAILWAYS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4920 — Transporturi de marfă pe calea ferată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .