DECOTHERM VLĂSCEANU S.R.L.

Activă

4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

DECOTHERM VLĂSCEANU S.R.L. (CUI 42299723) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Tulcea, TULCEA, înregistrată la 21 februarie 2020, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet” (CAEN 4791).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.164.507 lei, profit net de 10.033 lei, datorii de 1.789.036 lei, capitaluri proprii de 122.841 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
93.57%
Solvabilitate
6.43%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.164.507lei

Venituri totale

2.164.752lei

Rezultat net

10.033lei

Datorii

1.789.036lei

Capitaluri proprii

122.841lei

Capital de lucru

111.464lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

721.502lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J36/109/2020
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2020000109367
Data înregistrării
21 februarie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sediu social
JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. METEOR, NR.9, CAMERA NR. 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+26,5%
Profitul, față de anul trecut
-36,5%
Creștere anuală compusă
+115,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate6.43%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.46%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare93.57%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință26.45%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA54202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.377lei
I2Active circulante1.900.500lei
I3Stocuri1.663.172lei
I4Creanțe226.004lei
I5Casa și conturi la bănci11.324lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.789.036lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri122.841lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.164.507lei
I14Venituri totale2.164.752lei
I15Cheltuieli totale2.150.391lei
I16Profit brut14.361lei
I18Profit net10.033lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă0,46%
Marjă brută0,66%
Rentabilitatea capitalurilor8,17%
Rentabilitatea activelor0,52%
Grad de îndatorare93,57%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat721.502lei
Fond de rulment111.464lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
26,45%
Creștere anuală compusă
115,91%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Cele mai nou înregistrate în județul Tulcea

Întrebări despre DECOTHERM VLĂSCEANU S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DECOTHERM VLĂSCEANU S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.164.507 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 10.033 lei.
DECOTHERM VLĂSCEANU S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DECOTHERM VLĂSCEANU S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are DECOTHERM VLĂSCEANU S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DECOTHERM VLĂSCEANU S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.789.036 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DECOTHERM VLĂSCEANU S.R.L.?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DECOTHERM VLĂSCEANU S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DECOTHERM VLĂSCEANU S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .