PROIECT TERM SANELECT S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

PROIECT TERM SANELECT S.R.L. (CUI 42294190) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Brăila, BRĂILA, înregistrată la 20 februarie 2020, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.907.676 lei, profit net de 240.414 lei, datorii de 1.248.350 lei, capitaluri proprii de 674.249 lei, 46 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
64.93%
Profitabilitate
4.9%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.907.676lei

Venituri totale

5.270.370lei

Rezultat net

240.414lei

Datorii

1.248.350lei

Capitaluri proprii

674.249lei

Capital de lucru

467.881lei

Salariați

46

Cifră de afaceri pe salariat

106.689lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020000152095
Data înregistrării
20 februarie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, CAL. GALAŢI, NR.78, BL.F, SC.1, ET.PARTER, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+27,2%
Profitul, față de anul trecut
+65,5%
Creștere anuală compusă
+85,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.07%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.37 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.9%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare64.93%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință27.23%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate206.368lei
I2Active circulante1.716.231lei
I3Stocuri1.551.093lei
I4Creanțe117.938lei
I5Casa și conturi la bănci47.200lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.248.350lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri674.249lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.907.676lei
I14Venituri totale5.270.370lei
I15Cheltuieli totale4.968.197lei
I16Profit brut302.173lei
I18Profit net240.414lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați46

Indicatori · 2025

Marjă netă4,9%
Marjă brută6,16%
Rentabilitatea capitalurilor35,66%
Rentabilitatea activelor12,5%
Grad de îndatorare64,93%
Lichiditate curentă1,37
Cifră de afaceri pe salariat106.689lei
Fond de rulment467.881lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
27,23%
Creștere anuală compusă
85,55%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Brăila

Întrebări despre PROIECT TERM SANELECT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PROIECT TERM SANELECT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.907.676 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 240.414 lei.
PROIECT TERM SANELECT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PROIECT TERM SANELECT S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are PROIECT TERM SANELECT S.R.L.?
46 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PROIECT TERM SANELECT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.248.350 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PROIECT TERM SANELECT S.R.L.?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PROIECT TERM SANELECT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PROIECT TERM SANELECT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .