CENTRUL GUGUŢĂ S.R.L.

Activă

8510 Învăţământ preşcolar

CENTRUL GUGUŢĂ S.R.L. (CUI 42254942) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 13 februarie 2020, cu activitatea principală „învăţământ preşcolar” (CAEN 8510).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.971.050 lei, profit net de 220.976 lei, datorii de 292.530 lei, capitaluri proprii de 321.120 lei, 22 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.35 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.971.050lei

Venituri totale

2.993.053lei

Rezultat net

220.976lei

Datorii

292.530lei

Capitaluri proprii

321.120lei

Capital de lucru

102.642lei

Salariați

22

Cifră de afaceri pe salariat

135.048lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/2017/2020
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2020002017402
Data înregistrării
13 februarie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
8510 — Învăţământ preşcolar
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, DRM MÂNĂSTIREA SIHĂSTRIA, NR.11 A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+49,9%
Profitul, față de anul trecut
+39%
Creștere anuală compusă
+126,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate49.04%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.35 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.44%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare44.67%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință49.93%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA84202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate259.640lei
I2Active circulante395.172lei
I3Stocuri1.040lei
I4Creanțe41.784lei
I5Casa și conturi la bănci352.348lei
I6Cheltuieli în avans152.449lei

Pasiv

I7Datorii292.530lei
I8Venituri în avans193.611lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri321.120lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.971.050lei
I14Venituri totale2.993.053lei
I15Cheltuieli totale2.722.992lei
I16Profit brut270.061lei
I18Profit net220.976lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați22

Indicatori · 2025

Marjă netă7,44%
Marjă brută9,09%
Rentabilitatea capitalurilor68,81%
Rentabilitatea activelor33,75%
Grad de îndatorare44,67%
Lichiditate curentă1,35
Cifră de afaceri pe salariat135.048lei
Fond de rulment102.642lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
49,93%
Creștere anuală compusă
126,85%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8510 Învățământ preșcolar

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre CENTRUL GUGUŢĂ S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CENTRUL GUGUŢĂ S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.971.050 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 220.976 lei.
CENTRUL GUGUŢĂ S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CENTRUL GUGUŢĂ S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are CENTRUL GUGUŢĂ S.R.L.?
22 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CENTRUL GUGUŢĂ S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 292.530 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CENTRUL GUGUŢĂ S.R.L.?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CENTRUL GUGUŢĂ S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CENTRUL GUGUŢĂ S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8510 — Învăţământ preşcolar.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .