CHEF SOUS VIDE S.R.L.

Activă

1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CHEF SOUS VIDE S.R.L. (CUI 42253165) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Luduş, MUREŞ, înregistrată la 12 februarie 2020, cu activitatea principală „fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)” (CAEN 1013).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.207.333 lei, profit net de 248.779 lei, datorii de 875.913 lei, capitaluri proprii de 249.019 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.59 x
Îndatorare
78.2%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.207.333lei

Venituri totale

2.218.380lei

Rezultat net

248.779lei

Datorii

875.913lei

Capitaluri proprii

249.019lei

Capital de lucru

-357.007lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

735.778lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020000214263
Data înregistrării
12 februarie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
Sediu social
JUD. MUREŞ, ORŞ. LUDUŞ, STR. LALELELOR, NR.24A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+69,2%
Profitul, față de anul trecut
+483,2%
Creștere anuală compusă
+149,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.23%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.59 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate11.27%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare78.2%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință69.16%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7220212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate601.163lei
I2Active circulante518.906lei
I3Stocuri29.313lei
I4Creanțe291.062lei
I5Casa și conturi la bănci198.531lei
I6Cheltuieli în avans4.863lei

Pasiv

I7Datorii875.913lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri249.019lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.207.333lei
I14Venituri totale2.218.380lei
I15Cheltuieli totale1.913.666lei
I16Profit brut304.714lei
I18Profit net248.779lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă11,27%
Marjă brută13,8%
Rentabilitatea capitalurilor99,9%
Rentabilitatea activelor22,21%
Grad de îndatorare78,2%
Lichiditate curentă0,59
Cifră de afaceri pe salariat735.778lei
Fond de rulment-357.007lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
69,16%
Creștere anuală compusă
149,35%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre CHEF SOUS VIDE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CHEF SOUS VIDE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.207.333 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 248.779 lei.
CHEF SOUS VIDE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CHEF SOUS VIDE S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are CHEF SOUS VIDE S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CHEF SOUS VIDE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 875.913 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CHEF SOUS VIDE S.R.L.?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CHEF SOUS VIDE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CHEF SOUS VIDE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .