FERMA ULICI S.R.L.

Activă

0141 Creşterea bovinelor de lapte

FERMA ULICI S.R.L. (CUI 42200519) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Vişeu de Sus, MARAMUREŞ, înregistrată la 4 februarie 2020, cu activitatea principală „creşterea bovinelor de lapte” (CAEN 0141).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 230.371 lei, profit net de 49.806 lei, datorii de 315.173 lei, capitaluri proprii de 428.358 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-37.31%
Lichiditate
1.04 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

230.371lei

Venituri totale

592.766lei

Rezultat net

49.806lei

Datorii

315.173lei

Capitaluri proprii

428.358lei

Capital de lucru

11.795lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

230.371lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020000169240
Data înregistrării
4 februarie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
0141 — Creşterea bovinelor de lapte
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. VIŞEU DE SUS, STR. DRAGOŞ VODĂ, NR.58

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-37,3%
Profitul, față de anul trecut
-42,1%
Creștere anuală compusă
+25,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate57.61%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate21.62%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare42.39%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-37.31%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate416.563lei
I2Active circulante326.968lei
I3Stocuri293.622lei
I4Creanțe13.298lei
I5Casa și conturi la bănci20.048lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii315.173lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri428.358lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă230.371lei
I14Venituri totale592.766lei
I15Cheltuieli totale542.960lei
I16Profit brut49.806lei
I18Profit net49.806lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă21,62%
Marjă brută21,62%
Rentabilitatea capitalurilor11,63%
Rentabilitatea activelor6,7%
Grad de îndatorare42,39%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat230.371lei
Fond de rulment11.795lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
-37,31%
Creștere anuală compusă
25,52%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0141 Creșterea bovinelor de lapte

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre FERMA ULICI S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FERMA ULICI S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 230.371 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 49.806 lei.
FERMA ULICI S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FERMA ULICI S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are FERMA ULICI S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FERMA ULICI S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 315.173 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FERMA ULICI S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FERMA ULICI S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FERMA ULICI S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0141 — Creşterea bovinelor de lapte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .