CITY GAS EXPRESS S.R.L.

Activă

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CITY GAS EXPRESS S.R.L. (CUI 42199945) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mândruloc Com. Vladimirescu, ARAD, înregistrată la 3 februarie 2020, cu activitatea principală „comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (CAEN 4712).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.383.987 lei, profit net de 352.424 lei, datorii de 1.354.602 lei, capitaluri proprii de 356.256 lei, 17 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 55 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

55

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

55 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
80.86%
Lichiditate
0.91 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.383.987lei

Venituri totale

7.510.162lei

Rezultat net

352.424lei

Datorii

1.354.602lei

Capitaluri proprii

356.256lei

Capital de lucru

-117.405lei

Salariați

17

Cifră de afaceri pe salariat

434.352lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020000141026
Data înregistrării
3 februarie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sediu social
JUD. ARAD, SAT MÂNDRULOC COM. VLADIMIRESCU, STR. GEORGE COSMOVICI, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7%
Profitul, față de anul trecut
-52,4%
Creștere anuală compusă
+13,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

55clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.27%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.91 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.77%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare80.86%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-7.04%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA55202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate438.033lei
I2Active circulante1.237.197lei
I3Stocuri381.238lei
I4Creanțe269.216lei
I5Casa și conturi la bănci586.743lei
I6Cheltuieli în avans38.296lei

Pasiv

I7Datorii1.354.602lei
I8Venituri în avans2.668lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri356.256lei
I11Capital subscris vărsat2.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.383.987lei
I14Venituri totale7.510.162lei
I15Cheltuieli totale7.050.126lei
I16Profit brut460.036lei
I18Profit net352.424lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați17

Indicatori · 2025

Marjă netă4,77%
Marjă brută6,23%
Rentabilitatea capitalurilor98,92%
Rentabilitatea activelor21,04%
Grad de îndatorare80,86%
Lichiditate curentă0,91
Cifră de afaceri pe salariat434.352lei
Fond de rulment-117.405lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
-7,04%
Creștere anuală compusă
13,67%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre CITY GAS EXPRESS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CITY GAS EXPRESS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.383.987 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 352.424 lei.
CITY GAS EXPRESS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CITY GAS EXPRESS S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are CITY GAS EXPRESS S.R.L.?
17 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CITY GAS EXPRESS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.354.602 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CITY GAS EXPRESS S.R.L.?
55 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CITY GAS EXPRESS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CITY GAS EXPRESS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .