ALMA GRUP IASI S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

ALMA GRUP IASI S.R.L. (CUI 42182439) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Curături Com. Ciurea, IAŞI, înregistrată la 30 ianuarie 2020, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.703.793 lei, profit net de 22.445 lei, datorii de 682.732 lei, capitaluri proprii de 744.657 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.83%
Lichiditate
1.18 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.703.793lei

Venituri totale

2.710.560lei

Rezultat net

22.445lei

Datorii

682.732lei

Capitaluri proprii

744.657lei

Capital de lucru

125.479lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

386.256lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J22/260/2020
Data înregistrării
30 ianuarie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT CURĂTURI COM. CIUREA, STR. DJ 248, NR.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+26,9%
Profitul, față de anul trecut
-6,8%
Creștere anuală compusă
+22,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate52.17%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.18 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.83%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare47.83%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință26.85%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate619.178lei
I2Active circulante808.211lei
I3Stocuri763.683lei
I4Creanțe40.839lei
I5Casa și conturi la bănci3.689lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii682.732lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri744.657lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.703.793lei
I14Venituri totale2.710.560lei
I15Cheltuieli totale2.669.117lei
I16Profit brut41.443lei
I18Profit net22.445lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă0,83%
Marjă brută1,53%
Rentabilitatea capitalurilor3,01%
Rentabilitatea activelor1,57%
Grad de îndatorare47,83%
Lichiditate curentă1,18
Cifră de afaceri pe salariat386.256lei
Fond de rulment125.479lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
26,85%
Creștere anuală compusă
22,17%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre ALMA GRUP IASI S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ALMA GRUP IASI S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.703.793 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 22.445 lei.
ALMA GRUP IASI S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ALMA GRUP IASI S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are ALMA GRUP IASI S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ALMA GRUP IASI S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 682.732 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ALMA GRUP IASI S.R.L.?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ALMA GRUP IASI S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ALMA GRUP IASI S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .