AMER SPORTS RO S.R.L.

Activă

3230 Fabricarea articolelor pentru sport

AMER SPORTS RO S.R.L. (CUI 42090971) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Orăştie, HUNEDOARA, înregistrată la 13 ianuarie 2020, cu activitatea principală „fabricarea articolelor pentru sport” (CAEN 3230).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 446.376.939 lei, pierdere netă de 4.477.183 lei, datorii de 362.646.698 lei, capitaluri proprii de 1.020.627 lei, 766 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 30 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

30

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

30 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Profitabilitate
-1%
Lichiditate
0.32 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

446.376.939lei

Venituri totale

447.612.205lei

Rezultat net

-4.477.183lei

Datorii

362.646.698lei

Capitaluri proprii

1.020.627lei

Capital de lucru

-247.770.572lei

Salariați

766

Cifră de afaceri pe salariat

582.738lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/302/2021
Data înregistrării
13 ianuarie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
3230 — Fabricarea articolelor pentru sport
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. ORĂŞTIE, STR. NICOLAE TITULESCU, NR.60

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+86,8%
Profitul, față de anul trecut
-356,1%
Creștere anuală compusă
+36,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

30clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.28%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.32 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate-1%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare97.74%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință86.76%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA30202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate256.162.916lei
I2Active circulante114.876.126lei
I3Stocuri41.333.634lei
I4Creanțe54.544.823lei
I5Casa și conturi la bănci18.997.669lei
I6Cheltuieli în avans32.099lei

Pasiv

I7Datorii362.646.698lei
I8Venituri în avans3.040.028lei
I9Provizioane4.363.788lei
I10Capitaluri1.020.627lei
I11Capital subscris vărsat45.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă446.376.939lei
I14Venituri totale447.612.205lei
I15Cheltuieli totale448.515.322lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă4.477.183lei
I20Număr mediu de salariați766

Indicatori · 2025

Marjă netă-1%
Marjă brută-0,2%
Rentabilitatea capitalurilor-438,67%
Rentabilitatea activelor-1,21%
Grad de îndatorare97,74%
Lichiditate curentă0,32
Cifră de afaceri pe salariat582.738lei
Fond de rulment-247.770.572lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
86,76%
Creștere anuală compusă
36,71%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3230 Fabricarea articolelor pentru sport

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre AMER SPORTS RO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AMER SPORTS RO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 446.376.939 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -4.477.183 lei.
AMER SPORTS RO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AMER SPORTS RO S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are AMER SPORTS RO S.R.L.?
766 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AMER SPORTS RO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 362.646.698 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AMER SPORTS RO S.R.L.?
30 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AMER SPORTS RO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AMER SPORTS RO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3230 — Fabricarea articolelor pentru sport.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .