ARTGRUP CONSTRUCT 2008 S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

ARTGRUP CONSTRUCT 2008 S.R.L. (CUI 42052960) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti-Stoeneşti, GIURGIU, înregistrată la 23 decembrie 2019, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.022.946 lei, profit net de 1.884.951 lei, datorii de 4.032.394 lei, capitaluri proprii de 1.885.181 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
68.14%
Lichiditate
1.43 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.022.946lei

Venituri totale

5.022.946lei

Rezultat net

1.884.951lei

Datorii

4.032.394lei

Capitaluri proprii

1.885.181lei

Capital de lucru

1.741.230lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

558.105lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J52/1290/2019
Data înregistrării
23 decembrie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. GIURGIU, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI-STOENEŞTI, STR. NUCULUI, NR.43, CAMERA 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+137,9%
Profitul, față de anul trecut
+681,6%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.86%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.43 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate37.53%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare68.14%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință137.93%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA832019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate143.951lei
I2Active circulante5.773.624lei
I3Stocuri3.000lei
I4Creanțe4.693.940lei
I5Casa și conturi la bănci1.076.684lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.032.394lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.885.181lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.022.946lei
I14Venituri totale5.022.946lei
I15Cheltuieli totale2.795.921lei
I16Profit brut2.227.025lei
I18Profit net1.884.951lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă37,53%
Marjă brută44,34%
Rentabilitatea capitalurilor99,99%
Rentabilitatea activelor31,85%
Grad de îndatorare68,14%
Lichiditate curentă1,43
Cifră de afaceri pe salariat558.105lei
Fond de rulment1.741.230lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
137,93%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre ARTGRUP CONSTRUCT 2008 S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ARTGRUP CONSTRUCT 2008 S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.022.946 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.884.951 lei.
ARTGRUP CONSTRUCT 2008 S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ARTGRUP CONSTRUCT 2008 S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are ARTGRUP CONSTRUCT 2008 S.R.L.?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ARTGRUP CONSTRUCT 2008 S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.032.394 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ARTGRUP CONSTRUCT 2008 S.R.L.?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ARTGRUP CONSTRUCT 2008 S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ARTGRUP CONSTRUCT 2008 S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .