DINO S FOOD SHOP S.R.L.

Activă

5611 Restaurante

DINO S FOOD SHOP S.R.L. (CUI 41846075) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Voroveni Com. Davideşti, ARGEŞ, înregistrată la 1 noiembrie 2019, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.721.619 lei, profit net de 460.573 lei, datorii de 8.592.608 lei, capitaluri proprii de 1.451.218 lei, 31 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 49 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

49

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

49 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.48 x
Îndatorare
89.66%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.721.619lei

Venituri totale

9.829.073lei

Rezultat net

460.573lei

Datorii

8.592.608lei

Capitaluri proprii

1.451.218lei

Capital de lucru

-4.475.691lei

Salariați

31

Cifră de afaceri pe salariat

313.601lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J3/2634/2019
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2019002634034
Data înregistrării
1 noiembrie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. ARGEŞ, SAT VOROVENI COM. DAVIDEŞTI, NR.48A, CAMERA 5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-12,9%
Profitul, față de anul trecut
-76,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

49clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate15.14%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.48 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate4.74%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare89.66%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-12.85%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA492019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.466.342lei
I2Active circulante4.116.917lei
I3Stocuri2.016.177lei
I4Creanțe721.330lei
I5Casa și conturi la bănci1.379.410lei
I6Cheltuieli în avans460.567lei

Pasiv

I7Datorii8.592.608lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.451.218lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.721.619lei
I14Venituri totale9.829.073lei
I15Cheltuieli totale9.290.949lei
I16Profit brut538.124lei
I18Profit net460.573lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați31

Indicatori · 2025

Marjă netă4,74%
Marjă brută5,54%
Rentabilitatea capitalurilor31,74%
Rentabilitatea activelor4,81%
Grad de îndatorare89,66%
Lichiditate curentă0,48
Cifră de afaceri pe salariat313.601lei
Fond de rulment-4.475.691lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
-12,85%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre DINO S FOOD SHOP S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DINO S FOOD SHOP S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.721.619 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 460.573 lei.
DINO S FOOD SHOP S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DINO S FOOD SHOP S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are DINO S FOOD SHOP S.R.L.?
31 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DINO S FOOD SHOP S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.592.608 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DINO S FOOD SHOP S.R.L.?
49 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DINO S FOOD SHOP S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DINO S FOOD SHOP S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .