LUCAS INOVATIVE S.R.L.

Activă

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

LUCAS INOVATIVE S.R.L. (CUI 41764765) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Băneasa Com. Băneasa, GIURGIU, înregistrată la 15 octombrie 2019, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2021. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 238.560 lei, profit net de 5.253 lei, datorii de 28.125 lei, capitaluri proprii de 23.562 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 60 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
102.77%
Lichiditate
0.97 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

238.560lei

Venituri totale

240.843lei

Rezultat net

5.253lei

Datorii

28.125lei

Capitaluri proprii

23.562lei

Capital de lucru

-758lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

47.712lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J52/1114/2019
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2019001114520
Data înregistrării
15 octombrie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
JUD. GIURGIU, SAT BĂNEASA COM. BĂNEASA, STR. DEALULUI, NR.2A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2021 nu apare depus Termenul legal pentru 2021 a fost 30 mai 2022, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 1.622 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14,8%
Profitul, față de anul trecut
+199,2%
Creștere anuală compusă
+201,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate86.1%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.97 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.2%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare102.77%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință14.77%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA392022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante27.367lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe6.610lei
I5Casa și conturi la bănci20.757lei
I6Cheltuieli în avans24.320lei

Pasiv

I7Datorii28.125lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri23.562lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă238.560lei
I14Venituri totale240.843lei
I15Cheltuieli totale233.204lei
I16Profit brut7.639lei
I18Profit net5.253lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă2,2%
Marjă brută3,2%
Rentabilitatea capitalurilor22,29%
Rentabilitatea activelor19,19%
Grad de îndatorare102,77%
Lichiditate curentă0,97
Cifră de afaceri pe salariat47.712lei
Fond de rulment-758lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
14,77%
Creștere anuală compusă
201,38%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre LUCAS INOVATIVE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LUCAS INOVATIVE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 238.560 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.253 lei.
LUCAS INOVATIVE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LUCAS INOVATIVE S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2021.
Câți angajați are LUCAS INOVATIVE S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LUCAS INOVATIVE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 28.125 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LUCAS INOVATIVE S.R.L.?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LUCAS INOVATIVE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LUCAS INOVATIVE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .