POLICLINICA DE DIAGNOSTIC RAPID SA

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

POLICLINICA DE DIAGNOSTIC RAPID SA (CUI 4164790) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 21 iunie 1993, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 174.568.393 lei, profit net de 7.981.650 lei, datorii de 143.145.594 lei, capitaluri proprii de 100.416.043 lei, 397 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.85 x
Profitabilitate
4.57%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

174.568.393lei

Venituri totale

179.287.797lei

Rezultat net

7.981.650lei

Datorii

143.145.594lei

Capitaluri proprii

100.416.043lei

Capital de lucru

-21.822.027lei

Salariați

397

Cifră de afaceri pe salariat

439.719lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1993001945083
Data înregistrării
21 iunie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. LIVADA VULTURULUI, NR.10, AP.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,7%
Profitul, față de anul trecut
-30,8%
Creștere anuală compusă
+17,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.64%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.85 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.57%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare57.93%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință9.71%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA72200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate125.785.250lei
I2Active circulante121.323.567lei
I3Stocuri7.282.978lei
I4Creanțe107.272.360lei
I5Casa și conturi la bănci6.768.229lei
I6Cheltuieli în avans744.931lei

Pasiv

I7Datorii143.145.594lei
I8Venituri în avans3.705.939lei
I9Provizioane586.172lei
I10Capitaluri100.416.043lei
I11Capital subscris vărsat12.625.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă174.568.393lei
I14Venituri totale179.287.797lei
I15Cheltuieli totale170.161.862lei
I16Profit brut9.125.935lei
I18Profit net7.981.650lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați397

Indicatori · 2025

Marjă netă4,57%
Marjă brută5,23%
Rentabilitatea capitalurilor7,95%
Rentabilitatea activelor3,23%
Grad de îndatorare57,93%
Lichiditate curentă0,85
Cifră de afaceri pe salariat439.719lei
Fond de rulment-21.822.027lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
9,71%
Creștere anuală compusă
17,81%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre POLICLINICA DE DIAGNOSTIC RAPID SA

Ce cifră de afaceri are POLICLINICA DE DIAGNOSTIC RAPID SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 174.568.393 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.981.650 lei.
POLICLINICA DE DIAGNOSTIC RAPID SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus POLICLINICA DE DIAGNOSTIC RAPID SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are POLICLINICA DE DIAGNOSTIC RAPID SA?
397 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are POLICLINICA DE DIAGNOSTIC RAPID SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 143.145.594 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are POLICLINICA DE DIAGNOSTIC RAPID SA?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
POLICLINICA DE DIAGNOSTIC RAPID SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are POLICLINICA DE DIAGNOSTIC RAPID SA?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .