ELIX COLECT S.R.L.

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

ELIX COLECT S.R.L. (CUI 41618107) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cristeşti Com. Cristeşti, MUREŞ, înregistrată la 9 septembrie 2019, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 474.731 lei, profit net de 50.280 lei, datorii de 209.942 lei, capitaluri proprii de 50.520 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
81.46%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

474.731lei

Venituri totale

480.556lei

Rezultat net

50.280lei

Datorii

209.942lei

Capitaluri proprii

50.520lei

Capital de lucru

43.266lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

158.244lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/1779/2019
Data înregistrării
9 septembrie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT CRISTEŞTI COM. CRISTEŞTI, STR. PRINCIPALĂ, NR.678F, AP.13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,2%
Profitul, față de anul trecut
+7,6%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.6%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.59%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare81.46%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință20.17%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA702019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.522lei
I2Active circulante253.208lei
I3Stocuri22.877lei
I4Creanțe185.658lei
I5Casa și conturi la bănci44.673lei
I6Cheltuieli în avans2.732lei

Pasiv

I7Datorii209.942lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri50.520lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă474.731lei
I14Venituri totale480.556lei
I15Cheltuieli totale421.098lei
I16Profit brut59.458lei
I18Profit net50.280lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă10,59%
Marjă brută12,52%
Rentabilitatea capitalurilor99,52%
Rentabilitatea activelor19,51%
Grad de îndatorare81,46%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat158.244lei
Fond de rulment43.266lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
20,17%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre ELIX COLECT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ELIX COLECT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 474.731 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 50.280 lei.
ELIX COLECT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ELIX COLECT S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are ELIX COLECT S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ELIX COLECT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 209.942 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ELIX COLECT S.R.L.?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ELIX COLECT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ELIX COLECT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .