CENTRUL MEDICAL DENT FAM S.R.L.

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

CENTRUL MEDICAL DENT FAM S.R.L. (CUI 41612031) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ, înregistrată la 6 septembrie 2019, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 779.596 lei, profit net de 346.930 lei, datorii de 36.573 lei, capitaluri proprii de 347.173 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 98 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

98

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

98 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

779.596lei

Venituri totale

779.606lei

Rezultat net

346.930lei

Datorii

36.573lei

Capitaluri proprii

347.173lei

Capital de lucru

317.566lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

155.919lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J24/1689/2019
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2019001689246
Data înregistrării
6 septembrie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, PŢA. REVOLUŢIEI, NR.5, AP.69

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7%
Profitul, față de anul trecut
+4,9%
Creștere anuală compusă
+14,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

98clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate90.47%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate9.68 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate44.5%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare9.53%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință6.99%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA98202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate29.607lei
I2Active circulante354.139lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe256.925lei
I5Casa și conturi la bănci97.214lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii36.573lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri347.173lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă779.596lei
I14Venituri totale779.606lei
I15Cheltuieli totale409.270lei
I16Profit brut370.336lei
I18Profit net346.930lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă44,5%
Marjă brută47,5%
Rentabilitatea capitalurilor99,93%
Rentabilitatea activelor90,41%
Grad de îndatorare9,53%
Lichiditate curentă9,68
Cifră de afaceri pe salariat155.919lei
Fond de rulment317.566lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
6,99%
Creștere anuală compusă
14,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre CENTRUL MEDICAL DENT FAM S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CENTRUL MEDICAL DENT FAM S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 779.596 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 346.930 lei.
CENTRUL MEDICAL DENT FAM S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CENTRUL MEDICAL DENT FAM S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are CENTRUL MEDICAL DENT FAM S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CENTRUL MEDICAL DENT FAM S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 36.573 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CENTRUL MEDICAL DENT FAM S.R.L.?
98 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CENTRUL MEDICAL DENT FAM S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CENTRUL MEDICAL DENT FAM S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .