PRESTIGE CAMPUS EUROPEO S.R.L.

Activă

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.

PRESTIGE CAMPUS EUROPEO S.R.L. (CUI 41498051) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 8 august 2019, cu activitatea principală „alte forme de învăţământ n.c.a.” (CAEN 8559).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.705.289 lei, profit net de 1.130.250 lei, datorii de 2.187.185 lei, capitaluri proprii de 2.293.016 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-10.74%
Lichiditate
1.09 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.705.289lei

Venituri totale

5.068.748lei

Rezultat net

1.130.250lei

Datorii

2.187.185lei

Capitaluri proprii

2.293.016lei

Capital de lucru

190.070lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

784.215lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000586225
Data înregistrării
8 august 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ALEEA IFTIMIE BÂRLEANU, NR.24 E, CONSTRUCŢIE C1. PARTER. CAMERA 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-10,7%
Profitul, față de anul trecut
+18,4%
Creștere anuală compusă
+171%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate51.64%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.09 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate24.02%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare49.26%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-10.74%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA852019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.063.204lei
I2Active circulante2.377.255lei
I3Stocuri987.595lei
I4Creanțe30.094lei
I5Casa și conturi la bănci1.359.566lei
I6Cheltuieli în avans39.742lei

Pasiv

I7Datorii2.187.185lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.293.016lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.705.289lei
I14Venituri totale5.068.748lei
I15Cheltuieli totale3.760.637lei
I16Profit brut1.308.111lei
I18Profit net1.130.250lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă24,02%
Marjă brută27,8%
Rentabilitatea capitalurilor49,29%
Rentabilitatea activelor25,45%
Grad de îndatorare49,26%
Lichiditate curentă1,09
Cifră de afaceri pe salariat784.215lei
Fond de rulment190.070lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
-10,74%
Creștere anuală compusă
171%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre PRESTIGE CAMPUS EUROPEO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PRESTIGE CAMPUS EUROPEO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.705.289 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.130.250 lei.
PRESTIGE CAMPUS EUROPEO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRESTIGE CAMPUS EUROPEO S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are PRESTIGE CAMPUS EUROPEO S.R.L.?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRESTIGE CAMPUS EUROPEO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.187.185 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRESTIGE CAMPUS EUROPEO S.R.L.?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRESTIGE CAMPUS EUROPEO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRESTIGE CAMPUS EUROPEO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .