PILMAR AUTO S.R.L.

Activă

4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule

PILMAR AUTO S.R.L. (CUI 41446389) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Berbeşti, VÂLCEA, înregistrată la 25 iulie 2019, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule” (CAEN 4532).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 917.008 lei, profit net de 61.145 lei, datorii de 98.866 lei, capitaluri proprii de 251.789 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 95 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

95

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

95 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

917.008lei

Venituri totale

961.812lei

Rezultat net

61.145lei

Datorii

98.866lei

Capitaluri proprii

251.789lei

Capital de lucru

131.604lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

458.504lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/930/2019
Data înregistrării
25 iulie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
4532 — Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
Sediu social
JUD. VÂLCEA, ORŞ. BERBEŞTI, STR. PRINCIPALĂ, NR.183

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3,9%
Profitul, față de anul trecut
-35,2%
Creștere anuală compusă
+43,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

95clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate71.81%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.33 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate6.67%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare28.19%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință3.94%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA952019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate120.185lei
I2Active circulante230.470lei
I3Stocuri179.475lei
I4Creanțe44.538lei
I5Casa și conturi la bănci6.457lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii98.866lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri251.789lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă917.008lei
I14Venituri totale961.812lei
I15Cheltuieli totale878.998lei
I16Profit brut82.814lei
I18Profit net61.145lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă6,67%
Marjă brută9,03%
Rentabilitatea capitalurilor24,28%
Rentabilitatea activelor17,44%
Grad de îndatorare28,19%
Lichiditate curentă2,33
Cifră de afaceri pe salariat458.504lei
Fond de rulment131.604lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
3,94%
Creștere anuală compusă
43,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre PILMAR AUTO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PILMAR AUTO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 917.008 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 61.145 lei.
PILMAR AUTO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PILMAR AUTO S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are PILMAR AUTO S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PILMAR AUTO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 98.866 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PILMAR AUTO S.R.L.?
95 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PILMAR AUTO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PILMAR AUTO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4532 — Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .