LAURENTIU H SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

LAURENTIU H SRL (CUI 4133948) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Negreşti-Oaş, SATU MARE, înregistrată la 18 iunie 1993, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 206.939.514 lei, profit net de 17.617.521 lei, datorii de 39.252.004 lei, capitaluri proprii de 39.928.775 lei, 189 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

206.939.514lei

Venituri totale

210.163.227lei

Rezultat net

17.617.521lei

Datorii

39.252.004lei

Capitaluri proprii

39.928.775lei

Capital de lucru

19.809.456lei

Salariați

189

Cifră de afaceri pe salariat

1.094.918lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J30/907/1992
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1992000907304
Data înregistrării
18 iunie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. SATU MARE, ORŞ. NEGREŞTI-OAŞ, STR. UNIRII, NR.33/A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+44,6%
Profitul, față de anul trecut
+39,7%
Creștere anuală compusă
+15,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate50.13%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.5 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate8.51%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare49.28%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință44.64%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA94200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate20.595.542lei
I2Active circulante59.061.460lei
I3Stocuri3.932.202lei
I4Creanțe7.127.890lei
I5Casa și conturi la bănci48.001.368lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii39.252.004lei
I8Venituri în avans476.223lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri39.928.775lei
I11Capital subscris vărsat4.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă206.939.514lei
I14Venituri totale210.163.227lei
I15Cheltuieli totale189.784.325lei
I16Profit brut20.378.902lei
I18Profit net17.617.521lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați189

Indicatori · 2025

Marjă netă8,51%
Marjă brută9,85%
Rentabilitatea capitalurilor44,12%
Rentabilitatea activelor22,12%
Grad de îndatorare49,28%
Lichiditate curentă1,50
Cifră de afaceri pe salariat1,09 mil.lei
Fond de rulment19.809.456lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
44,64%
Creștere anuală compusă
15,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre LAURENTIU H SRL

Ce cifră de afaceri are LAURENTIU H SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 206.939.514 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 17.617.521 lei.
LAURENTIU H SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LAURENTIU H SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are LAURENTIU H SRL?
189 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LAURENTIU H SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 39.252.004 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LAURENTIU H SRL?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LAURENTIU H SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LAURENTIU H SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .