CEMIL COM SRL

Activă

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CEMIL COM SRL (CUI 4133492) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, GORJ, înregistrată la 18 iunie 1993, cu activitatea principală „comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (CAEN 4712).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.848.466 lei, profit net de 6.601 lei, datorii de 332.171 lei, capitaluri proprii de 1.932.024 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.17%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.848.466lei

Venituri totale

4.213.991lei

Rezultat net

6.601lei

Datorii

332.171lei

Capitaluri proprii

1.932.024lei

Capital de lucru

1.673.369lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

256.564lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J18/614/1993
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1993000614186
Data înregistrării
18 iunie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.98

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,8%
Profitul, față de anul trecut
-60,3%
Creștere anuală compusă
+1,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate85.33%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate6.04 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.17%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare14.67%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință6.83%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA86200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate258.655lei
I2Active circulante2.005.540lei
I3Stocuri1.746.296lei
I4Creanțe109.408lei
I5Casa și conturi la bănci149.836lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii332.171lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.932.024lei
I11Capital subscris vărsat1.100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.848.466lei
I14Venituri totale4.213.991lei
I15Cheltuieli totale4.206.207lei
I16Profit brut7.784lei
I18Profit net6.601lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă0,17%
Marjă brută0,2%
Rentabilitatea capitalurilor0,34%
Rentabilitatea activelor0,29%
Grad de îndatorare14,67%
Lichiditate curentă6,04
Cifră de afaceri pe salariat256.564lei
Fond de rulment1.673.369lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
6,83%
Creștere anuală compusă
1,46%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre CEMIL COM SRL

Ce cifră de afaceri are CEMIL COM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.848.466 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.601 lei.
CEMIL COM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CEMIL COM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CEMIL COM SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CEMIL COM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 332.171 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CEMIL COM SRL?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CEMIL COM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CEMIL COM SRL?
Activitatea principală este CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .