PINOFAGOR CAR S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

PINOFAGOR CAR S.R.L. (CUI 41321814) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Valea Milcovului Com. Reghiu, VRANCEA, înregistrată la 27 iunie 2019, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.321.438 lei, profit net de 40.875 lei, datorii de 518.393 lei, capitaluri proprii de 83.507 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
86.13%
Lichiditate
0.67 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.321.438lei

Venituri totale

2.331.609lei

Rezultat net

40.875lei

Datorii

518.393lei

Capitaluri proprii

83.507lei

Capital de lucru

-170.243lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

464.288lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/772/2019
Data înregistrării
27 iunie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. VRANCEA, SAT VALEA MILCOVULUI COM. REGHIU, VALEA MILCOVULUI

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+39,6%
Profitul, față de anul trecut
-3,6%
Creștere anuală compusă
+49,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.87%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.67 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.76%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare86.13%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință39.56%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA562019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate253.750lei
I2Active circulante348.150lei
I3Stocuri210.290lei
I4Creanțe130.359lei
I5Casa și conturi la bănci7.501lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii518.393lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri83.507lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.321.438lei
I14Venituri totale2.331.609lei
I15Cheltuieli totale2.281.687lei
I16Profit brut49.922lei
I18Profit net40.875lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă1,76%
Marjă brută2,15%
Rentabilitatea capitalurilor48,95%
Rentabilitatea activelor6,79%
Grad de îndatorare86,13%
Lichiditate curentă0,67
Cifră de afaceri pe salariat464.288lei
Fond de rulment-170.243lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
39,56%
Creștere anuală compusă
49,26%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre PINOFAGOR CAR S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PINOFAGOR CAR S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.321.438 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 40.875 lei.
PINOFAGOR CAR S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PINOFAGOR CAR S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are PINOFAGOR CAR S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PINOFAGOR CAR S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 518.393 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PINOFAGOR CAR S.R.L.?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PINOFAGOR CAR S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PINOFAGOR CAR S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .