COCO LIFT S.R.L.

Activă

5224 Manipulări

COCO LIFT S.R.L. (CUI 41304570) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 24 iunie 2019, cu activitatea principală „manipulări” (CAEN 5224).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 456.849 lei, profit net de 3.157 lei, datorii de 430.129 lei, capitaluri proprii de 385.072 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.22 x
Profitabilitate
0.69%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

456.849lei

Venituri totale

479.400lei

Rezultat net

3.157lei

Datorii

430.129lei

Capitaluri proprii

385.072lei

Capital de lucru

-335.630lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

456.849lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/2590/2019
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2019002590125
Data înregistrării
24 iunie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
5224 — Manipulări
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. MIHAI ROMÂNUL, NR.26F, AP.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+25,7%
Profitul, față de anul trecut
-96,8%
Creștere anuală compusă
+137,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate47.58%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.22 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.69%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare53.14%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință25.65%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA632019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate714.870lei
I2Active circulante94.499lei
I3Stocuri2.946lei
I4Creanțe35.861lei
I5Casa și conturi la bănci55.692lei
I6Cheltuieli în avans5.833lei

Pasiv

I7Datorii430.129lei
I8Venituri în avans1lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri385.072lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă456.849lei
I14Venituri totale479.400lei
I15Cheltuieli totale467.333lei
I16Profit brut12.067lei
I18Profit net3.157lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă0,69%
Marjă brută2,64%
Rentabilitatea capitalurilor0,82%
Rentabilitatea activelor0,39%
Grad de îndatorare53,14%
Lichiditate curentă0,22
Cifră de afaceri pe salariat456.849lei
Fond de rulment-335.630lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
25,65%
Creștere anuală compusă
137,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5224 Manipulări

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre COCO LIFT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are COCO LIFT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 456.849 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.157 lei.
COCO LIFT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COCO LIFT S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are COCO LIFT S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COCO LIFT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 430.129 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COCO LIFT S.R.L.?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COCO LIFT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COCO LIFT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5224 — Manipulări.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .