SERVICII COMUNITARE AMARA S.R.L.

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

SERVICII COMUNITARE AMARA S.R.L. (CUI 41293404) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Amara Orş. Amara, IALOMIŢA, înregistrată la 21 iunie 2019, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.476.402 lei, profit net de 26.194 lei, datorii de 679.910 lei, capitaluri proprii de 104.107 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 52 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

52

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

52 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
86.72%
Profitabilitate
1.77%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.476.402lei

Venituri totale

1.853.102lei

Rezultat net

26.194lei

Datorii

679.910lei

Capitaluri proprii

104.107lei

Capital de lucru

99.926lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

98.427lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019000478218
Data înregistrării
21 iunie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. IALOMIŢA, SAT AMARA ORŞ. AMARA, STR. LIBERTĂŢII, NR.34, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-18%
Profitul, față de anul trecut
+72,5%
Creștere anuală compusă
+30,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

52clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.28%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.15 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.77%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare86.72%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-18%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA522019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.181lei
I2Active circulante779.836lei
I3Stocuri3.639lei
I4Creanțe729.002lei
I5Casa și conturi la bănci47.195lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii679.910lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri104.107lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.476.402lei
I14Venituri totale1.853.102lei
I15Cheltuieli totale1.822.037lei
I16Profit brut31.065lei
I18Profit net26.194lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă1,77%
Marjă brută2,1%
Rentabilitatea capitalurilor25,16%
Rentabilitatea activelor3,34%
Grad de îndatorare86,72%
Lichiditate curentă1,15
Cifră de afaceri pe salariat98.427lei
Fond de rulment99.926lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
-18%
Creștere anuală compusă
30,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Ialomița

Întrebări despre SERVICII COMUNITARE AMARA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SERVICII COMUNITARE AMARA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.476.402 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 26.194 lei.
SERVICII COMUNITARE AMARA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SERVICII COMUNITARE AMARA S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are SERVICII COMUNITARE AMARA S.R.L.?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SERVICII COMUNITARE AMARA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 679.910 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SERVICII COMUNITARE AMARA S.R.L.?
52 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SERVICII COMUNITARE AMARA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SERVICII COMUNITARE AMARA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .