METHEXIS WINES & SPIRITS S.R.L.

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

METHEXIS WINES & SPIRITS S.R.L. (CUI 41292646) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 20 iunie 2019, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.593.054 lei, profit net de 80.773 lei, datorii de 1.636.797 lei, capitaluri proprii de 180.899 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 47 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

47

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

47 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
90.05%
Solvabilitate
9.95%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.593.054lei

Venituri totale

2.598.184lei

Rezultat net

80.773lei

Datorii

1.636.797lei

Capitaluri proprii

180.899lei

Capital de lucru

-185.703lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

370.436lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019001161027
Data înregistrării
20 iunie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. FELEACULUI, NR.1, AP.15/I/7/5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7,8%
Profitul, față de anul trecut
-67,1%
Creștere anuală compusă
+109,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

47clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.95%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.89 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.11%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare90.05%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-7.76%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA472019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate366.602lei
I2Active circulante1.451.094lei
I3Stocuri677.067lei
I4Creanțe618.864lei
I5Casa și conturi la bănci155.163lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.636.797lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri180.899lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.593.054lei
I14Venituri totale2.598.184lei
I15Cheltuieli totale2.496.784lei
I16Profit brut101.400lei
I18Profit net80.773lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă3,11%
Marjă brută3,91%
Rentabilitatea capitalurilor44,65%
Rentabilitatea activelor4,44%
Grad de îndatorare90,05%
Lichiditate curentă0,89
Cifră de afaceri pe salariat370.436lei
Fond de rulment-185.703lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
-7,76%
Creștere anuală compusă
109,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre METHEXIS WINES & SPIRITS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are METHEXIS WINES & SPIRITS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.593.054 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 80.773 lei.
METHEXIS WINES & SPIRITS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus METHEXIS WINES & SPIRITS S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are METHEXIS WINES & SPIRITS S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are METHEXIS WINES & SPIRITS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.636.797 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are METHEXIS WINES & SPIRITS S.R.L.?
47 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
METHEXIS WINES & SPIRITS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are METHEXIS WINES & SPIRITS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .