MATEILUXIA S.R.L.

Activă

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

MATEILUXIA S.R.L. (CUI 41286792) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, GORJ, înregistrată la 20 iunie 2019, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 215.295 lei, profit net de 77.340 lei, datorii de 73.532 lei, capitaluri proprii de 77.615 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.46 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

215.295lei

Venituri totale

260.094lei

Rezultat net

77.340lei

Datorii

73.532lei

Capitaluri proprii

77.615lei

Capital de lucru

33.932lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

71.765lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J18/872/2019
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2019000872182
Data înregistrării
20 iunie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. PRIMĂVERII, NR.19B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8,2%
Profitul, față de anul trecut
-13,4%
Creștere anuală compusă
+63,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate51.35%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.46 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate35.92%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare48.65%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință8.2%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA892019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate43.683lei
I2Active circulante107.464lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe82.157lei
I5Casa și conturi la bănci25.307lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii73.532lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri77.615lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă215.295lei
I14Venituri totale260.094lei
I15Cheltuieli totale180.644lei
I16Profit brut79.450lei
I18Profit net77.340lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă35,92%
Marjă brută36,9%
Rentabilitatea capitalurilor99,65%
Rentabilitatea activelor51,17%
Grad de îndatorare48,65%
Lichiditate curentă1,46
Cifră de afaceri pe salariat71.765lei
Fond de rulment33.932lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
8,2%
Creștere anuală compusă
63,91%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre MATEILUXIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MATEILUXIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 215.295 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 77.340 lei.
MATEILUXIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MATEILUXIA S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are MATEILUXIA S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MATEILUXIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 73.532 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MATEILUXIA S.R.L.?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MATEILUXIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MATEILUXIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .