AGRO-FOREST MOHAN S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

AGRO-FOREST MOHAN S.R.L. (CUI 41160114) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Gura Râului Com. Gura Râului, SIBIU, înregistrată la 23 mai 2019, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.686.089 lei, profit net de 82.570 lei, datorii de 790.769 lei, capitaluri proprii de 398.696 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.79 x
Îndatorare
66.48%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.686.089lei

Venituri totale

1.652.932lei

Rezultat net

82.570lei

Datorii

790.769lei

Capitaluri proprii

398.696lei

Capital de lucru

-165.576lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

843.045lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/1135/2019
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2019001135321
Data înregistrării
23 mai 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. SIBIU, SAT GURA RÂULUI COM. GURA RÂULUI, STR. VĂLII, NR.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+67,1%
Profitul, față de anul trecut
-72,7%
Creștere anuală compusă
+77,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.52%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.79 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.9%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare66.48%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință67.06%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA70202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate564.272lei
I2Active circulante625.193lei
I3Stocuri193.247lei
I4Creanțe195.228lei
I5Casa și conturi la bănci236.718lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii790.769lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri398.696lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.686.089lei
I14Venituri totale1.652.932lei
I15Cheltuieli totale1.545.880lei
I16Profit brut107.052lei
I18Profit net82.570lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă4,9%
Marjă brută6,35%
Rentabilitatea capitalurilor20,71%
Rentabilitatea activelor6,94%
Grad de îndatorare66,48%
Lichiditate curentă0,79
Cifră de afaceri pe salariat843.045lei
Fond de rulment-165.576lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
67,06%
Creștere anuală compusă
77,81%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre AGRO-FOREST MOHAN S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AGRO-FOREST MOHAN S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.686.089 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 82.570 lei.
AGRO-FOREST MOHAN S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AGRO-FOREST MOHAN S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are AGRO-FOREST MOHAN S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AGRO-FOREST MOHAN S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 790.769 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AGRO-FOREST MOHAN S.R.L.?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AGRO-FOREST MOHAN S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AGRO-FOREST MOHAN S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .