MIDAPLAST COLECT RECYCLING S.R.L.

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

MIDAPLAST COLECT RECYCLING S.R.L. (CUI 41094819) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Slatina, OLT, înregistrată la 10 mai 2019, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.521.524 lei, profit net de 124.117 lei, datorii de 827.655 lei, capitaluri proprii de 419.907 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.81 x
Îndatorare
66.85%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.521.524lei

Venituri totale

1.909.081lei

Rezultat net

124.117lei

Datorii

827.655lei

Capitaluri proprii

419.907lei

Capital de lucru

-158.556lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

507.175lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J28/662/2019
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2019000662280
Data înregistrării
10 mai 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. ZAMBILELOR, NR.7, CAMERA NR. 3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+131,4%
Profitul, față de anul trecut
+67,9%
Creștere anuală compusă
+60,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.92%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.81 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate8.16%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare66.85%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință131.42%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA742019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate568.919lei
I2Active circulante669.099lei
I3Stocuri634.441lei
I4Creanțe29.684lei
I5Casa și conturi la bănci4.974lei
I6Cheltuieli în avans13.027lei

Pasiv

I7Datorii827.655lei
I8Venituri în avans3.483lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri419.907lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.521.524lei
I14Venituri totale1.909.081lei
I15Cheltuieli totale1.759.545lei
I16Profit brut149.536lei
I18Profit net124.117lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă8,16%
Marjă brută9,83%
Rentabilitatea capitalurilor29,56%
Rentabilitatea activelor10,03%
Grad de îndatorare66,85%
Lichiditate curentă0,81
Cifră de afaceri pe salariat507.175lei
Fond de rulment-158.556lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
131,42%
Creștere anuală compusă
60,52%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre MIDAPLAST COLECT RECYCLING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MIDAPLAST COLECT RECYCLING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.521.524 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 124.117 lei.
MIDAPLAST COLECT RECYCLING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MIDAPLAST COLECT RECYCLING S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are MIDAPLAST COLECT RECYCLING S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MIDAPLAST COLECT RECYCLING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 827.655 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MIDAPLAST COLECT RECYCLING S.R.L.?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MIDAPLAST COLECT RECYCLING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MIDAPLAST COLECT RECYCLING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .