RALFROLE S.R.L.

Activă

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.

RALFROLE S.R.L. (CUI 41025789) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Mediaş, SIBIU, înregistrată la 23 aprilie 2019, cu activitatea principală „alte forme de învăţământ n.c.a.” (CAEN 8559).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.970.927 lei, profit net de 2.105.983 lei, datorii de 6.988.840 lei, capitaluri proprii de 2.106.223 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.97 x
Îndatorare
76.84%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.970.927lei

Venituri totale

5.246.619lei

Rezultat net

2.105.983lei

Datorii

6.988.840lei

Capitaluri proprii

2.106.223lei

Capital de lucru

-241.403lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

794.185lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019000976323
Data înregistrării
23 aprilie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. MEDIAŞ, STR. STADIONULUI, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+60,2%
Profitul, față de anul trecut
+963,4%
Creștere anuală compusă
+3,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.16%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.97 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate53.04%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare76.84%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință60.15%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA722019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.347.626lei
I2Active circulante6.747.437lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe1.175.157lei
I5Casa și conturi la bănci5.572.280lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii6.988.840lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.106.223lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.970.927lei
I14Venituri totale5.246.619lei
I15Cheltuieli totale2.731.663lei
I16Profit brut2.514.956lei
I18Profit net2.105.983lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă53,04%
Marjă brută63,33%
Rentabilitatea capitalurilor99,99%
Rentabilitatea activelor23,16%
Grad de îndatorare76,84%
Lichiditate curentă0,97
Cifră de afaceri pe salariat794.185lei
Fond de rulment-241.403lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
60,15%
Creștere anuală compusă
3,26%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre RALFROLE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RALFROLE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.970.927 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.105.983 lei.
RALFROLE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RALFROLE S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are RALFROLE S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RALFROLE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.988.840 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RALFROLE S.R.L.?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RALFROLE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RALFROLE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .