AUTO CLASS SELECTION S.R.L.

Activă

4781 Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

AUTO CLASS SELECTION S.R.L. (CUI 41016446) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Satu Mare, SATU MARE, înregistrată la 19 aprilie 2019, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4781).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.636.252 lei, profit net de 363.345 lei, datorii de 1.558.434 lei, capitaluri proprii de 372.945 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
80.72%
Solvabilitate
19.32%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.636.252lei

Venituri totale

10.721.549lei

Rezultat net

363.345lei

Datorii

1.558.434lei

Capitaluri proprii

372.945lei

Capital de lucru

360.438lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

3.545.417lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J30/542/2019
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2019000542300
Data înregistrării
19 aprilie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. BOTIZULUI, NR.43/A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,8%
Profitul, față de anul trecut
+30,6%
Creștere anuală compusă
+28,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.32%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.23 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.42%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare80.72%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință6.8%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA652019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.750lei
I2Active circulante1.918.872lei
I3Stocuri976.938lei
I4Creanțe576.413lei
I5Casa și conturi la bănci365.521lei
I6Cheltuieli în avans757lei

Pasiv

I7Datorii1.558.434lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri372.945lei
I11Capital subscris vărsat8.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.636.252lei
I14Venituri totale10.721.549lei
I15Cheltuieli totale10.298.693lei
I16Profit brut422.856lei
I18Profit net363.345lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă3,42%
Marjă brută3,98%
Rentabilitatea capitalurilor97,43%
Rentabilitatea activelor18,82%
Grad de îndatorare80,72%
Lichiditate curentă1,23
Cifră de afaceri pe salariat3,55 mil.lei
Fond de rulment360.438lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
6,8%
Creștere anuală compusă
28,65%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre AUTO CLASS SELECTION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AUTO CLASS SELECTION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.636.252 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 363.345 lei.
AUTO CLASS SELECTION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AUTO CLASS SELECTION S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are AUTO CLASS SELECTION S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AUTO CLASS SELECTION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.558.434 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AUTO CLASS SELECTION S.R.L.?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AUTO CLASS SELECTION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AUTO CLASS SELECTION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .