ALENA SAP CONSTRUCT TRANS S.R.L.

Activă

0812 Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului

ALENA SAP CONSTRUCT TRANS S.R.L. (CUI 40973291) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cotu Vameş Com. Horia, NEAMŢ, înregistrată la 12 aprilie 2019, cu activitatea principală „extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului” (CAEN 0812).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 514.412 lei, profit net de 35.651 lei, datorii de 203.966 lei, capitaluri proprii de 142.063 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.16 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

514.412lei

Venituri totale

579.712lei

Rezultat net

35.651lei

Datorii

203.966lei

Capitaluri proprii

142.063lei

Capital de lucru

33.360lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

257.206lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019000526278
Data înregistrării
12 aprilie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
0812 — Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
Sediu social
JUD. NEAMŢ, SAT COTU VAMEŞ COM. HORIA, STR. ROMANIŢEI, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,9%
Profitul, față de anul trecut
-83,2%
Creștere anuală compusă
+51,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.06%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.16 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.93%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare58.94%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință20.86%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA842019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate108.703lei
I2Active circulante237.326lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe169.412lei
I5Casa și conturi la bănci67.914lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii203.966lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri142.063lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă514.412lei
I14Venituri totale579.712lei
I15Cheltuieli totale528.805lei
I16Profit brut50.907lei
I18Profit net35.651lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă6,93%
Marjă brută9,9%
Rentabilitatea capitalurilor25,1%
Rentabilitatea activelor10,3%
Grad de îndatorare58,94%
Lichiditate curentă1,16
Cifră de afaceri pe salariat257.206lei
Fond de rulment33.360lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
20,86%
Creștere anuală compusă
51,26%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre ALENA SAP CONSTRUCT TRANS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ALENA SAP CONSTRUCT TRANS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 514.412 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 35.651 lei.
ALENA SAP CONSTRUCT TRANS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ALENA SAP CONSTRUCT TRANS S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are ALENA SAP CONSTRUCT TRANS S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ALENA SAP CONSTRUCT TRANS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 203.966 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ALENA SAP CONSTRUCT TRANS S.R.L.?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ALENA SAP CONSTRUCT TRANS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ALENA SAP CONSTRUCT TRANS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0812 — Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .