SEVE SHOP S.R.L.

Activă

4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

SEVE SHOP S.R.L. (CUI 40971975) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cornu de Jos Com. Cornu, PRAHOVA, înregistrată la 12 aprilie 2019, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet” (CAEN 4791).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.333.244 lei, profit net de 789.646 lei, datorii de 3.091.747 lei, capitaluri proprii de 1.274.856 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
70.8%
Solvabilitate
29.2%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.333.244lei

Venituri totale

8.357.092lei

Rezultat net

789.646lei

Datorii

3.091.747lei

Capitaluri proprii

1.274.856lei

Capital de lucru

1.266.568lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

8.333.244lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J29/1531/2019
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2019001531297
Data înregistrării
12 aprilie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT CORNU DE JOS COM. CORNU, STR. BALIŢEI, NR.76

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+316%
Profitul, față de anul trecut
+154%
Creștere anuală compusă
+167,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.2%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.41 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.48%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare70.8%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință315.99%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA752019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.288lei
I2Active circulante4.358.315lei
I3Stocuri2.704.639lei
I4Creanțe564.497lei
I5Casa și conturi la bănci1.089.179lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.091.747lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.274.856lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.333.244lei
I14Venituri totale8.357.092lei
I15Cheltuieli totale7.422.039lei
I16Profit brut935.053lei
I18Profit net789.646lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă9,48%
Marjă brută11,22%
Rentabilitatea capitalurilor61,94%
Rentabilitatea activelor18,08%
Grad de îndatorare70,8%
Lichiditate curentă1,41
Cifră de afaceri pe salariat8,33 mil.lei
Fond de rulment1.266.568lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
315,99%
Creștere anuală compusă
167,73%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre SEVE SHOP S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SEVE SHOP S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.333.244 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 789.646 lei.
SEVE SHOP S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SEVE SHOP S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are SEVE SHOP S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SEVE SHOP S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.091.747 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SEVE SHOP S.R.L.?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SEVE SHOP S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SEVE SHOP S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .