BAUER ONE S.R.L.

Activă

3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate

BAUER ONE S.R.L. (CUI 40944598) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 9 aprilie 2019, cu activitatea principală „recuperarea materialelor reciclabile sortate” (CAEN 3832).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.045.573 lei, profit net de 765.065 lei, datorii de 2.294.819 lei, capitaluri proprii de 765.306 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.42 x
Îndatorare
74.99%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.045.573lei

Venituri totale

4.271.112lei

Rezultat net

765.065lei

Datorii

2.294.819lei

Capitaluri proprii

765.306lei

Capital de lucru

-1.339.753lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

337.131lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019001497221
Data înregistrării
9 aprilie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
3832 — Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, BLD. PROF. DIMITRIE MANGERON, NR.20A, CAMERA 1, BL.I1, SC.A, ET.2, AP.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,6%
Profitul, față de anul trecut
-27,1%
Creștere anuală compusă
+55%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.01%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.42 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate18.91%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare74.99%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință6.6%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA642019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.105.059lei
I2Active circulante955.066lei
I3Stocuri286.793lei
I4Creanțe515.156lei
I5Casa și conturi la bănci153.117lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.294.819lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri765.306lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.045.573lei
I14Venituri totale4.271.112lei
I15Cheltuieli totale3.372.826lei
I16Profit brut898.286lei
I18Profit net765.065lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă18,91%
Marjă brută22,2%
Rentabilitatea capitalurilor99,97%
Rentabilitatea activelor25%
Grad de îndatorare74,99%
Lichiditate curentă0,42
Cifră de afaceri pe salariat337.131lei
Fond de rulment-1.339.753lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
6,6%
Creștere anuală compusă
54,95%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3832 Activități ale gropilor de gunoi sau ale depozitelor permanente de deșeuri

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre BAUER ONE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BAUER ONE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.045.573 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 765.065 lei.
BAUER ONE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BAUER ONE S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are BAUER ONE S.R.L.?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BAUER ONE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.294.819 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BAUER ONE S.R.L.?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BAUER ONE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BAUER ONE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3832 — Recuperarea materialelor reciclabile sortate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .