SPENDING ELEMENTS BEST SELECTION S.R.L.

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

SPENDING ELEMENTS BEST SELECTION S.R.L. (CUI 40908935) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat 1 Decembrie Com. 1 Decembrie, ILFOV, înregistrată la 3 aprilie 2019, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.159.190 lei, profit net de 8.797 lei, datorii de 1.213.241 lei, capitaluri proprii de 458.457 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.38 x
Profitabilitate
0.17%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.159.190lei

Venituri totale

5.317.566lei

Rezultat net

8.797lei

Datorii

1.213.241lei

Capitaluri proprii

458.457lei

Capital de lucru

-755.253lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

515.919lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022006058234
Data înregistrării
3 aprilie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT 1 DECEMBRIE COM. 1 DECEMBRIE, ŞOS. GIURGIULUI, NR.269, NR. CADASTRAL 62187 ŞI NR. CADASTRAL 63911

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+22,1%
Profitul, față de anul trecut
-13,6%
Creștere anuală compusă
+66,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.55%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.38 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.17%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare78.19%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință22.1%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA542019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.093.710lei
I2Active circulante457.988lei
I3Stocuri105.371lei
I4Creanțe323.448lei
I5Casa și conturi la bănci29.169lei
I6Cheltuieli în avans120.000lei

Pasiv

I7Datorii1.213.241lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri458.457lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.159.190lei
I14Venituri totale5.317.566lei
I15Cheltuieli totale5.293.156lei
I16Profit brut24.410lei
I18Profit net8.797lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă0,17%
Marjă brută0,47%
Rentabilitatea capitalurilor1,92%
Rentabilitatea activelor0,57%
Grad de îndatorare78,19%
Lichiditate curentă0,38
Cifră de afaceri pe salariat515.919lei
Fond de rulment-755.253lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
22,1%
Creștere anuală compusă
66,52%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre SPENDING ELEMENTS BEST SELECTION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SPENDING ELEMENTS BEST SELECTION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.159.190 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.797 lei.
SPENDING ELEMENTS BEST SELECTION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SPENDING ELEMENTS BEST SELECTION S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are SPENDING ELEMENTS BEST SELECTION S.R.L.?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SPENDING ELEMENTS BEST SELECTION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.213.241 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SPENDING ELEMENTS BEST SELECTION S.R.L.?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SPENDING ELEMENTS BEST SELECTION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SPENDING ELEMENTS BEST SELECTION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .