CANARY TECHNOLOGY INNOVATIONS S.R.L.

Activă

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CANARY TECHNOLOGY INNOVATIONS S.R.L. (CUI 40874441) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Ploieşti, PRAHOVA, înregistrată la 29 martie 2019, cu activitatea principală „activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6201).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.270.073 lei, pierdere netă de 406.032 lei, datorii de 712.299 lei, capitaluri proprii de 63.797 lei, 13 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 46 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

46

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

46 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-17.89%
Tendință
-22.3%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.270.073lei

Venituri totale

2.626.635lei

Rezultat net

-406.032lei

Datorii

712.299lei

Capitaluri proprii

63.797lei

Capital de lucru

4.305.881lei

Salariați

13

Cifră de afaceri pe salariat

174.621lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J29/1392/2019
Data înregistrării
29 martie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. MIHAI BRAVU, NR.76, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-22,3%
Profitul, față de anul trecut
-87,1%
Creștere anuală compusă
+101,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

46clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.26%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate7.05 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate-17.89%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare14.04%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-22.3%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA462019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate54.119lei
I2Active circulante5.018.180lei
I3Stocuri3.368lei
I4Creanțe5.013.910lei
I5Casa și conturi la bănci902lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii712.299lei
I8Venituri în avans4.296.203lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri63.797lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.270.073lei
I14Venituri totale2.626.635lei
I15Cheltuieli totale3.025.196lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă406.032lei
I20Număr mediu de salariați13

Indicatori · 2025

Marjă netă-17,89%
Marjă brută-17,56%
Rentabilitatea capitalurilor-636,44%
Rentabilitatea activelor-8%
Grad de îndatorare14,04%
Lichiditate curentă7,05
Cifră de afaceri pe salariat174.621lei
Fond de rulment4.305.881lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
-22,3%
Creștere anuală compusă
101,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre CANARY TECHNOLOGY INNOVATIONS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CANARY TECHNOLOGY INNOVATIONS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.270.073 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -406.032 lei.
CANARY TECHNOLOGY INNOVATIONS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CANARY TECHNOLOGY INNOVATIONS S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are CANARY TECHNOLOGY INNOVATIONS S.R.L.?
13 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CANARY TECHNOLOGY INNOVATIONS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 712.299 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CANARY TECHNOLOGY INNOVATIONS S.R.L.?
46 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CANARY TECHNOLOGY INNOVATIONS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CANARY TECHNOLOGY INNOVATIONS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .