CRENICEAN SAMY S.R.L.
Activă4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
CRENICEAN SAMY S.R.L. (CUI 40816238) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Moldova Nouă, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 20 martie 2019, cu activitatea principală „transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă” (CAEN 4933).
A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.351.861 lei, profit net de 160.632 lei, datorii de 2.079.850 lei, capitaluri proprii de 433.244 lei, 21 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 55 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 7 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa C
Risc moderat
55 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Lichiditate
- 0.44 x
- Îndatorare
- 82.76%
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
5.351.861lei
Venituri totale
5.616.203lei
Rezultat net
160.632lei
Datorii
2.079.850lei
Capitaluri proprii
433.244lei
Capital de lucru
-1.168.872lei
Salariați
21
Cifră de afaceri pe salariat
254.851lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2019000258113
- Data înregistrării
- 20 martie 2019
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- Sediu social
- JUD. CARAŞ-SEVERIN, ORŞ. MOLDOVA NOUĂ, ALEEA VASILE ALECSANDRI, BL.25, SC.3, AP.12
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2019–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +32%
- Profitul, față de anul trecut
- +50,4%
- Creștere anuală compusă
- +100,4%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc moderat
Ce l-a dat
- Solvabilitate17.24%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate0.44 x
Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.
- Profitabilitate3%
Marjă netă modestă.
- Îndatorare82.76%
Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.
- Tendință32.03%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2019–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 32,03%
- Creștere anuală compusă
- 100,38%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea H · Transport și depozitare
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin
- TODOR MOISE PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55807416 · Mun. Caransebeş · înființată 05.11.2026PFA
- PETRARU BOGDAN-EUGEN AUTO PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55807475 · Mun. Reşiţa · înființată 05.11.2026PFA
- BORZA NICOLAE - ŞTEFAN AUTO PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55799674 · Mun. Reşiţa · înființată 04.11.2026PFA
- HANTILA MARIAN DANIEL PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55740847 · Mun. Caransebeş · înființată 21.10.2026PFA
- CSURKUY TIBERIU-IOAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55725014 · Mun. Reşiţa · înființată 19.10.2026PFA
- TINCUL MIODRAG PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55725022 · Mun. Reşiţa · înființată 19.10.2026PFA
Întrebări despre CRENICEAN SAMY S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are CRENICEAN SAMY S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.351.861 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 160.632 lei.
- CRENICEAN SAMY S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus CRENICEAN SAMY S.R.L.?
- 7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
- Câți angajați are CRENICEAN SAMY S.R.L.?
- 21 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are CRENICEAN SAMY S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.079.850 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are CRENICEAN SAMY S.R.L.?
- 55 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- CRENICEAN SAMY S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are CRENICEAN SAMY S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .