VALCOGAN S.R.L.

Activă

0150 Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)

VALCOGAN S.R.L. (CUI 40799080) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bârsăneşti Com. Bârsăneşti, BACĂU, înregistrată la 18 martie 2019, cu activitatea principală „activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)” (CAEN 0150).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.128.439 lei, profit net de 38.457 lei, datorii de 348.753 lei, capitaluri proprii de 537.873 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
3.41%
Lichiditate
1.27 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.128.439lei

Venituri totale

1.177.884lei

Rezultat net

38.457lei

Datorii

348.753lei

Capitaluri proprii

537.873lei

Capital de lucru

94.451lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

564.220lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J4/649/2019
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2019000649049
Data înregistrării
18 martie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
Sediu social
JUD. BACĂU, SAT BÂRSĂNEŞTI COM. BÂRSĂNEŞTI, BÂRSĂNEŞTI, NR.44

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,5%
Profitul, față de anul trecut
-82,4%
Creștere anuală compusă
+25,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.67%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.27 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.41%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare39.33%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință11.5%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA852019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate443.422lei
I2Active circulante443.204lei
I3Stocuri2.143lei
I4Creanțe429.873lei
I5Casa și conturi la bănci11.188lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii348.753lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri537.873lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.128.439lei
I14Venituri totale1.177.884lei
I15Cheltuieli totale1.067.949lei
I16Profit brut109.935lei
I18Profit net38.457lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă3,41%
Marjă brută9,74%
Rentabilitatea capitalurilor7,15%
Rentabilitatea activelor4,34%
Grad de îndatorare39,33%
Lichiditate curentă1,27
Cifră de afaceri pe salariat564.220lei
Fond de rulment94.451lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
11,5%
Creștere anuală compusă
25,43%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre VALCOGAN S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VALCOGAN S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.128.439 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 38.457 lei.
VALCOGAN S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VALCOGAN S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are VALCOGAN S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VALCOGAN S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 348.753 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VALCOGAN S.R.L.?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VALCOGAN S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VALCOGAN S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .