GEPAS SHOES S.R.L.

Activă

4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

GEPAS SHOES S.R.L. (CUI 40748389) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Balş, OLT, înregistrată la 7 martie 2019, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet” (CAEN 4791).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.546.673 lei, profit net de 161.571 lei, datorii de 1.854.805 lei, capitaluri proprii de 411.412 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
81.85%
Solvabilitate
18.16%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.546.673lei

Venituri totale

4.548.436lei

Rezultat net

161.571lei

Datorii

1.854.805lei

Capitaluri proprii

411.412lei

Capital de lucru

395.226lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

2.273.337lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019000367282
Data înregistrării
7 martie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sediu social
JUD. OLT, ORŞ. BALŞ, STR. POPA ŞAPCĂ, NR.56

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+19,4%
Profitul, față de anul trecut
+94,9%
Creștere anuală compusă
+27%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.16%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.55%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare81.85%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință19.43%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA652019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate16.047lei
I2Active circulante2.250.031lei
I3Stocuri2.126.067lei
I4Creanțe106.307lei
I5Casa și conturi la bănci17.657lei
I6Cheltuieli în avans139lei

Pasiv

I7Datorii1.854.805lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri411.412lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.546.673lei
I14Venituri totale4.548.436lei
I15Cheltuieli totale4.361.243lei
I16Profit brut187.193lei
I18Profit net161.571lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă3,55%
Marjă brută4,12%
Rentabilitatea capitalurilor39,27%
Rentabilitatea activelor7,13%
Grad de îndatorare81,85%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat2,27 mil.lei
Fond de rulment395.226lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
19,43%
Creștere anuală compusă
26,98%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre GEPAS SHOES S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GEPAS SHOES S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.546.673 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 161.571 lei.
GEPAS SHOES S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GEPAS SHOES S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are GEPAS SHOES S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GEPAS SHOES S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.854.805 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GEPAS SHOES S.R.L.?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GEPAS SHOES S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GEPAS SHOES S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .